Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Babam alçak bir insan değil"

28.06.2010 14:04
İrtica ile Mücadele Eylem Planı” belgesinde imzası olduğu iddia edilen Albay Dursun Çiçek’in kızı İrem Çiçek, “Babam insanlara komplo düzenleyecek kadar alçak bir insan değil” dedi

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen - ''İrtica ile Mücadele Eylem Planı'' davasının ilk duruşmasının ardından Albay Dursun Çiçek’in kızı İrem Çiçek, duruşma salonu önünde basın gazetecilerin sorularını yanıtladı.

 

Stajyer avukat olan Çiçek, ''Babanızla salonda ne konuştunuz?'' sorusunu ''Baba ile kızının ne konuşması gerekiyorsa onu konuştum. Babamla çok sevdiğim bir ilişkimiz var. Bu yüzden ben de buradayım. Hukuki açıdan da konuşmalar yaptık'' diye cevaplandırdı.

 

İrem Çiçek, hazırladıkları savunmaya güvendiklerini, bu davanın nerede görüleceğini tahmin etmenin çok zor olduğunu ifade ederek, ''Babam sizlerin gördüğü gibi insanlara komplo düzenleyecek kadar alçak bir insan değildir'' dedi.

 

Ağabeyi Deniz Çiçek'in duruşmaya neden gelmediği yönündeki soruyu ise Çiçek, ''Ağabeyim New York'ta doktorasını bitiriyor. İşe başlayacak. Duruşmaya gelemedi ancak babam için bugün internet sitesi açtı'' diye yanıtladı.

 

Ağabeyinin ''Genç Siviller'' adlı gruba üye olduğuyla ilgili olarak da Çiçek, Sabancı Üniversitesi’ndeyken ağabeyinin 50 kişilik portal açtığını, burada Avrupa Birliği gibi konularla ilgili yazılar yazıldığını söyledi.

 

Daha sonra bu portalın ''Genç Siviller'' adını aldığını, bu grubun ağabeyine de e-mail attığını ifade eden Çiçek, bir e-mailde Dursun Çiçek'in protesto edileceğinin yer aldığını görünce ailece güldüklerini söyledi.

 

Atılan e-maillerin çok yaratıcı olduğunu belirten Çiçek, ancak bugün babasına karşı yürüyüş yapıldığını, bunu gerçekten yanlarına bırakmayı hiç düşünmediğini kaydetti.

 

Kendilerine ''Ergenekon tertibine karşı dayanışma grubu'' adını veren bir grup da İlhan Selçuk'un resmi bulunan Aydınlık Dergisi ile ''Ergenekon'' soruşturmasını ve davalarını protesto eden yazıların yer aldığı dövizler taşıyarak sloganlar attı.

 

Basın açıklamasını okuyan Semiha Gökçen Boya, bugün yurtsever gazeteciler, subaylar ve Başsavcı İlhan Cihaner'le birlikte olduklarını belirterek, saldırılara karşı hep birlikte siper alacaklarını ifade etti.

 

Eski Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nail Güreli de duruşmayı izledi

Bu haber toplam 904 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri