Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Albay Dursun Çiçek'in oğlu şoke etti

13.11.2009 12:24
Dursun Çiçek'in oğlu savaş karşıtı çıktı. Her askerin oğlu savaşı desteleyecek diye bir şey yok ama o bunun için çok tanıdık bir sivil toplum örgütü kurmuş.

Habertürk'ün haberine göre darbe hazırlığından tutuklanan Albay Dursun Çiçek'in oğlu Deniz, darbe karşıtı Genç Siviller'in kurucusu çıktı.

 

Habertürk'ten Kutlu Esendemir'in haberine göre; Hasdal Cezaevi'nde yatan Dursun Çiçek'in oğlu Deniz Çiçek ilk kez 2003 yılında "ordu karşıtı" kimliğiyle sahneye çıkmış, TBMM'de "19 Mayısları militarize gösterilerden kurtaralım" diye bildiri okumuştu.

 

Kendilerini darbe karşıtı olarak gösteren gurup bugüne kadar İlkerBaşbuğ'dan Darbe'ye, E-Muhtıra'dan 1 Mayıs'a kadar pek çok kişi ve konuyla ilgili açtıkları pankartlar ve düzenledikleri gösterilerle tanınıyor. İşte o Genç Siviller gurubunun kurucularından biri olan Deniz Çiçek'in babası Dursun Çiçek önceki geçe Ergenekon savcıları tarafından sorgulandı ve tutuklandı.

 

Albay Dursun Çiçek "İrtica ile Mücadele Eylem Planı" başlığıyla hazırlanan AKP'yi ve Gülen'i bitirme planı olarak adlandırılan belgede ıslak imzası olduğu iddiasıyla tutuklandı.

 

Çiçek dursun Başbuğ gelsin

 

Deniz Kurmay Albay Dursun Çiçek önceki gün Ergenekon savcılarına ifade verirken aynı anda Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'nin önünde bekleyen bir grup genç sivilin de içinde yer aldığı "Darbeye karşı 70 milyon adım koalisyonu' "Çiçek Dursun Başbuğ gelsin, "Islak ıslak bakma öyle", "Çiçek burada Başbuğ nerede" yazılı dövizler taşıdı.

 

Albay Dursun Çiçek'in oğlu Deniz ise işte o Genç Siviller hareketinin kurucularındandı.

 

ABD'de yüksek lisans yapıyor

 

Deniz Çiçek Sabancı Üniversitesi'nden 2005 yılında mezun oldu. Halen Amerika'da Colombia Üniversitesi'nde yüksek lisans yapıyor.

 

Darbe belgesini yayınlayan Taraf Gazetesi'nden Yıldıray Oğur, Genç Siviller'de Deniz Çiçek ile yakın olduklarını belirterek "Babasının masum olduğuna inanıyor" dedi.

 

Babasının masum olduğuna inanıyor

 

Çiçek'in babasıyla ilgili yaptığı haberler nedeniyle Taraf Gazetesi'ne kızgın olduğunu söyleyen Yıldıray Oğur "Dursun Çiçek'le tanışmıyorum ama Deniz'le yakın arkadaştık. Kendisiyle bir süredir görüşmüyoruz ama babasının güvenilir ve masum olduğunu söylüyor. Taraf Gazetesi'ne de haberlerinden dolayı çok kızgın" dedi.

Bu haber toplam 1654 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri