Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şok! 3 belge daha var

02.07.2009 18:06
Albay Dursun Çiçek'in teknik takibe takıldığı iddia edildi. Meğer Albay'ın şok edecek daha çok belgesi varmış..
Ergenekon terör örgütü iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında 'silahlı terör örgütü üyesi olmak' suçlamasıyla tutuklanan Deniz Kıdemli Kurmay Albay Dursun Çiçek'in teknik takibe takıldığı iddia edildi.

Skandal eylem planı bürosunda bulunan Ergenekon tutuklusu Avukat Serdar Öztürk'ün gözaltına alınmadan önce bir süre takip edildiği ve yapılan teknik takip sırasında Dursun Çiçek'le görüşmelerinin belirlendiği ileri sürüldü.

GİZLİ BELGE DEPOSU YEŞİL ÇANTA

Serdar Öztürk'ün ofisinde yapılan aramalarda yeşil renkli bir çanta bulunduğu, çantada 239 adet birbirinden ayrı belge ve fotoğrafın olduğu öğrenildi. Bu belgeler arasında; 300 sayfadan oluşan 'strateji planı' da yer alırken 239 belge ve fotoğraftan 60 tanesinin TSK'ya ait olduğu ve bir kısmının gizlilik ifadesi taşıdığı öğrenildi. Dursun Çiçek'e Ergenekon Savcılığı'ndaki sorgusu sırasında Öztürk'te yakalanan ve altında kendi imzası bulunan 4 ayrı belgenin sorulduğu öğrenildi.

ÇİÇEK'E 3 AYRI PLAN DAHA SORULDU

Psikolojik Harp Daire Başkanlığı'nın şimdiki adı olan Genelkurmay Harekat Başkanlığı 3. Bilgi Destek Şube Müdürü olan Çiçek'in imzasının 'Demokrasiye Müdahale Eylem Planı' ile birlikte 3 ayrı gizli ibareli planda daha çıktığı ifade edildi. Albay Çiçek tarafından hazırladığı iddia edilen ve şimdiye kadar kamuoyuna yansımayan 3 belgenin, Ergenekon yapılanmasının yeni hedefi olan 2011 yılına kadar AK Parti'yi bitirme amacı çerçevesinde hazırlandığı belirtildi.

GÖZLER ALBAYIN UZANTILARINDA

Albay Çiçek'in tutuklanmasının ardından, soruşturmada gözler Albay Çiçek'in, TSK içindeki diğer uzantılarına çevrildi. Ergenekon savcılarının, Çiçek'in hazırladığı iddia edilen bu planları görev yaptığı Genelkurmay Karargahı'nda sunduğu isimlerin ve bu belgeleri sızdırdığı dışardaki bağlantılarına yöneldiği iddia edildi. Albay Dursun Çiçek'in bazı Ergenekon sanıkları ile bağlantısının daha önce yapılan operasyonlar sırasında ortaya çıkarıldığı iddia ediliyor.

İDHAR KADROSUNA İLK TUTUKLAMAYDI

Ergenekon savcıları, Ergenekon ikinci iddianamesinde 'Şener Eruygur ve ekibinin darbe planlarını hazırlarken, darbe için çalışacak ekibin deşifre olması durumunda devreye girmesi için ikinci bir ekip hazırladıkları ve bunların halen faal olduklarını' vurgulamışlardı. Çiçek'in tutuklanmasının Ergenekon'un idhar (yedek) kadrolarına yönelik ilk operasyon olduğu ifade ediliyor. Askeri savcılıkta farklı imza vermesinin nedenini soran Ergenekon savcılarına cevap vermekte zorlanan Albay Çiçek'in, geçmişteki imzalarıyla karşılaştırılmak üzere yeniden imza örneklerinin alındığı da belirtildi.
Bu haber toplam 1126 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri