Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Albay Sabah' tehtid etmiş!

26.02.2010 00:54
Ergun Babahan, Darbe soruşturması dâhilinde generaller gözaltına alındıktan sonra “Bu planlara inanmıyorum” diyenlere “Bize sorsunlar” dedi.

24’te Günün Manşeti programına konuk olan Ergun Babahan, Darbe soruşturması dâhilinde generaller gözaltına alındıktan sonra “Bu planlara inanmıyorum” diyenlere “Bize sorsunlar” dedi.

Ali Değermenci’nin hazırladığı, Beyza Hakan’ın sunumu ile ekrana gelen Günün Manşeti programına 24 Genel Yayın Yönetmeni Akif Beki ve Star Gazetesi Yazarı Ergun Babahan konuk oldu. Gazete manşetlerine yansıyan olayları yorumlayan gazeteciler yürütülmekte olan “Balyoz Darbe Planı” soruşturmasını yorumladılar.

“İnanmıyorum diyenlere bize sorsunlar”

Star Gazetesi Yazarı Ergun Babahan şunları söyledi; “Soruşturma yürütülürken ortaya çıkan belgelere inanmadıklarını söyleyenler var. Ben size bir anımı anlatayım. Ben Sabah Gazetesi’nde görev yaparken Umur Talu zamanın Hava Kuvvetleri Komutanı Fırtına hakkında imalı bir yazı yazmıştı. Bir ihale sırasında Fırtına’nın özel uçağıyla İsrail’e gittiği zamanda komutana dokunduran bir yazıydı. Bir Albay Sabah Gazetesi’ne gelip tehditler savurdu. Çok ciddi bir şekilde. Kenan Tekdağ medya grup başkanımızdı. Çok dik durdu. Çok sağlam durdu. Ama bu cesaretteydiler. Bir köşe yazarını hayatıyla tehdit edecek kadar pervasızdılar. Eğer bir şeyler soruyorlarsa biz bunları da biliyoruz. “Nasıl yaparlar?” diyorlarsa bizim gazeteye yaptılar. Bizim arkadaşımıza yaptılar.” dedi.

 

 

Bu haber toplam 1142 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri