Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Albay ve 11 Adamı Gözaltında

05 Aralık 2008 / 11:46
Kendilerini "derin" olarak tanıtan, Milli Savunma Bakanlığı Teftiş Kurulu eski Başkanı emekli Albay Ali Belgutay ile 11 adamı gözaltına alındı
Milli Savunma Bakanlığı Teftiş Kurulu eski Başkanı emekli Albay Ali Belgutay Varımlı ile 11 adamı çete kurmaktan gözaltına alındı. Varımlı ve adamlarının kendilerini derin çete olarak tanınıp bazı iş adamlarını tehdit ettikleri ileri sürüldü.

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri bir iş adamından tehdit edildiği yönünde ihbar aldı. İsmi açıklanmayan bu kişi polise " Emekli Albay Varımlı beni tehdit etti. Yurt dışında bulunan parasının Türkiye'ye getirmemi istedi" şeklinde konuştu. Bunun üzerine polis teknik ve fiziki takip başlattı. Yapılan çalışmalardan sonra önceki gün operasyon düzenlendi. İStanbul'da düzenlenen operasyonda Milli Savunma Bakanlığı Teftiş Kurulu eski Başkanı emekli Albay Ali Belgutay Varımlı ile 11 adamı gözaltına alındı. Varımlı ve adamlarının kendilerini derin çete olarak tanıtıp bazı iş adamlarını tehdit ettikleri, bazı kişileri de kaçırma planları yaptıkları ileri sürüldü.

DALAN PARAMIZI GETİRİR
Öte yandan Emekli Albay Varımlı'nın yurt dışından bulunan yüklü miktarda parasını Türkiye'ye getirmesi için Yeditepe Üniversitesi'nin sahibi Bedrettin Dalan'dan yardım isteyeceği öğrenildi. İddiaya göre Varımlı adamlarına " Dalan'ın çevresi var. Önümüzdeki bürokratik sorunları çözer ve paramızı Türkiye'ye getirir" dedi. Bu tespit üzerine polis Dalan'ın bilgisine başvurmak istedi. Ancak yurt dışında olduğu için ifadesini alamadı. Polis yaptığı çalışmalarda söz konusu paranın izini bulamadı. Varımlı ve adamlarının da haklaırndaki suçlamaları kabul etmedikleri öğrenildi.

Çete kurmak suçundan gözaltına alınan Varımlı eski Deniz Kuvvetleri Komutanı İlhami Erdil ile eşi ve kızının yargılandığı davada ifade veremişti. O dönem Milli Savunma Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanı Varımlı ,boya alımlarını araştırdığı sırada Alaattin Çakıcı'nın kendisini arayarak, tehdit ettiğini bildirmişti.Varımlı ve adamlarının polisteki sorgusunun sürdüğü yarın adliyeye sevk edilecekleri öğrenildi.
Bu haber toplam 1092 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri