Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Aleviler Kılıçdaroğlu'nu bir kalemde sildi

26.11.2009 12:02
CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu’nun Dersim skandalının mimarı Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen’le tokalaraşarak ‘bir sorunumuz yok’ fotoğrafı çektirmesi, Tunceli’de ve Alevi kaanat önderlerinde tepkiyle karşılandı.

Araştırmacı yazar Haydar Işık: “Kılıçdaroğlu, ‘bizim soyumuz Akşehir’e dayanıyor. Yedi düvele karşı mücadele vermiş bir aileyiz’ diyor. Bırakın yedi düveli bir kişiye karşı bile duramıyor. tavır koyamıyor. Tek yaptığı AK partiye muhalefet ederek siyasi rant elde etmeye çalışmak. Öymen’le Kılıçdaroğlu’nun yaptıkları CHP’nin faşist mantalitesini ortaya koyuyor. Baykal’ın son konuşmaları da bunun göstergesi. Ulus devlet kurmak için insanları fareler gibi mağaralarda öldürmek mi gerekiyor? Faşizan tavırlar bunlar. Öymen’in sözlerinin arkasında durmak Hitleri onaylamak gibi bir şey.”

 

Pülümür Belediye Başkanı Mesut Çoşkun : Biz artık Kılıçdaroğlu ve CHP defterini kapattık.

 

CHP Tunceli eski Milletvekili Hasan Güyüldar: “Baykal, dünkü grup konuşmasında da kesinlikle Dersim’in sorunlarıyla, geçmişiyle Dersim halkının gönlünü almak için yorum yapmadı. Alevi camiasının gözünü boyamaya çalıştı.

ARTIK TABELA PARTİSİ

Nazimiye Belediye Başkanı Cafer Kırmızı: Kılıçdaroğlu sözlerinin arkasında durmadı. Tuncelilerin çok büyük tepkileri var Kılıçdaroğlu’na. CHP bu saatten sonra tabela partisi oldu.

 
Bu haber toplam 1116 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri