Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Aleviler Obama'ya mektup Yolladı

14 Kasım 2008 / 14:59
Pir Sultan Abdal Kültür ve Eğitim Vakfı Başkanı Murtaza Demir.Barack Obama'ya bir mektup gönderdi.
Pir Sultan ABDal Kültür ve Eğitim Vakfı Başkanı Murtaza Demir, ABD'nin yeni seçilen Başkanı Barack Obama'ya bir mektup yazarak "Ülkemde estirilen ve adına Ilımlı "Ilımlı İslam' denilen politikalara ve buna aracılık eden Fetullah'a kol kanat olmaya artık son verin" dedi.

Demir, ABD'nin ilk zenci başkanı Barack Obama'ya Türkiye'deki Alevilerin durumunu anlatan bir mektup gönderdi. Obama'nın başkanlığını kutlayan Demir, mektubunda, "Başkanlığınız, Amerikalılara ve tüm Dünya halklarına iyilikler, güzellikler getirsin" diye konuştu.

"ALEVİLER TÜRKİYE'NİN KUNTA KİNTELERİ"

Alevileri Türkiye'nin "Kunta Kinteleri, Köle İzauraları" olarak tanımlayan Demir, "Sosyal durumumuz ne ABD'nin Zencilerine, ne Afrikalı yoksullara, ne Avustralyalı Aborcinlere benzer. Bizler inancımızı, kendi ülkemizde, kendi çevremizin dışında bir ömür boyu saklamak zorunda bırakılırız. Bunun ne kötü bir duygu olduğunu ancak yaşayanlar bilir" dedi.

Demir, Obama'ya şu çağrıda bulundu:

"Ülkemde bu koşullarda yaşamaya çalışan Alevi insanlarımızın sayısı on milyonlarla ifade edilmektedir. Ne mi yapabilirsin? Dedim ya, bunları yazmaktaki amacım bir tas su döküp yüreğimi soğutmak. Konumunuzu, koşullarınızı biraz biliyorum. "Dünyayı çirkinleştirmekten, silah üretiminden ve sömürgeci politikalarınızdan vazgeçin' demenin yararsız olduğunu da biliyorum.

ABD'nin ABD olarak kalmasının sömürgeci uygulamalarına bağlı olduğunu da biliyorum. Ama belki tek şey isteyebilirim: ülkemde estirilen ve adına "ılımlı İslam' denilen politikalara ve Fetullah'a kol kanat olmaya artık son verin Çünkü ülkemde Fetullah ve benzerlerinin egemenliği demek, ülkemizin ve burada yaşayan herkesin koşullarının biraz daha zorlaşması demektir. Bunun dışında ne yapılacaksa yine de bu ülkenin halkı olarak biz yapacağız. Alevi-Sünni kardeşliğini kalıcı biçimde tesis ederek, birbirimizi ve ülkemizi daha çok severek Teşekkür, sağlık ve insanlığa yararlı olacaksanız bu yolda başarı dileklerimle"

Kaynak:
Bu haber toplam 1272 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri