Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Alex Futbolu Bırakıyormu?

13 Ocak 2009 / 09:32
Fener Bahçe'nin yıldız futbolsusu Alex De Souza, Curritiba'da bir gazeteye köşe yazısı yazdı ve futbolu bırakabilirim dedi.
Fenerbahçe kaptanı Alex de Souza, kendisini futbol dünyasına kazandıran Curritiba’da bir gazeteye tam sayfa köşe yazısı yazdı ve futbolu bırakmanın eşiğine geldiğini söyledi.

Brezilyalı oyuncu, “Hayata dair” başlıklı yazısında, 15 yaşından beri profesyonel futbolun içinde olduğunu belirterek, kramponlarını çok yakında asabileceğini ifade etti.

Evlenirken eşine, bir dönem önceliği futbola vererek kendisini ve çocuklarını ikinci plana itebileceğini söylediğini vurgulayan Alex, artık rollerin değiştiğini ve bundan sonra önceliğin futboldan çok ailesi olduğunu kaydetti.

Alex, futbolu Brezilya’da bırakma gibi bir düşüncesi olmadığının da altını çizerek, “Herkes her şeyi söyleyebilir. Ama şunu bilsinler ki, Avrupa’da hayatıma devam etmek istememin nedeni para değil. Benim başka gerekçelerim var” dedi.

Brezilyalı yıldız, çocuklarının birkaç dili konuşarak Türkiye’de çok iyi bir eğitim aldıklarını, canları istediklerinde Avrupa’nın herhangi bir yerine iki üç saatlik bir yolculukla rahatlıkla ulaşabildiklerini kaydederek, “Brezilya’ya döndüğümde bunları yapamayacağım. Bu yüzden Türkiye’de veya Avrupa’da kalmam hem benim açımdan, hem de ailem açısından büyük kolaylık” diye konuştu.
Kaynak:
Bu haber toplam 952 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri