Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Alex ve Kezman'a saldırı spor dünyasını ayağa kaldırdı

01 Mayıs 2008 / 09:00
Fenerbahçe'nin Galatasaray'a yenildiği derbi maçtan sonra Samandıra Tesisleri'nde futbolcuları, arabalarına vurarak protesto eden birkaç taraftara, Sarı-Lacivertli taraftarlar büyük tepki gösterdi.

'antu.com' adlı internet sitesinin forum bölümüne yazan Fenerbahçeli taraftarlar, olayı yapanları kınayıp, saldırganların cezalandırılmalarını istedi. F.Bahçeliler Derneği de (FEDER) takıma ve bazı futbolculara gösterilen tepkiyi protesto etti. Bu olaya çok sinirlendiği belirtilen başkan Aziz Yıldırım'ın kamera görüntülerinden saldırganların tespit edilmesini ve gerekli işlemlerin yapılmasını istediği bildirildi. Fenerbahçe Kulübü ise resmi internet sitesinden "Sorumlular bulunacak!" başlığıyla yaptığı açıklamada, Galatasaray yenilgisinin tüm camiada üzüntü yaşattığı belirtilerek, "Ancak maçtan sonra birkaç kendini bilmezin futbolcularımıza karşı çirkin tavırlar göstermesi, başta bizleri ve büyük Fenerbahçe taraftarını son derece üzmüştür. Taraftarımızı temsil etmeyen bu şahısları çirkin davranışları nedeniyle kınıyoruz." denildi.

Söz konusu açıklamada, bu kişilerin yakalanması amacıyla kulübün ilgili birimlerle temasa geçtiği, bu ve buna benzer tavır sergileyen kişilerin stada ve kulübün tesislerine girmemesi için verilen mücadelenin süreceği kaydedildi. Özetle şu görüşlere yer verildi: "Futbol takımımız çok büyük başarılar elde etmiştir. Bu takım bize 100. yılımızda şampiyonluk yaşatmış ve Avrupa arenasında tüm ülke insanının göğsünü kabartan başarılara imza atmıştır. Büyük Fenerbahçe taraftarı '12. Adam' olmanın bilinci ile sahada mücadele eden takım arkadaşlarına destek verecek ve birlik olduğunu gösterecektir. Zor günleri aşmak için takım ruhu ile hareket etmeli ve birbirimize destek olmalıyız."

Zaman

Bu haber toplam 9508 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri