Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yeni Şafak yazarı Avcı'yı aradı?

29.09.2010 16:00
Yeni Şafak yazarı Ali Bayramoğlu, Gülen cemaatini suçlayan kitabının ardından tutuklanan Avcı için "vicdanım yazmaya zorluyor" dedi

Yeni Şafak yazarı Ali Bayramoğlu, bugün köşesinde çok çarpıcı bir yazı kaleme aldı. İslami çevrelere seslenen bir yayın organı olan Yeni Şafak'ın bir yazarı olarak, Hanefi Avcı'nın gözaltına alınarak ifadeye götürülmesi ardından da tutuklanması dolayısıyla kaleme aldığı yazı ile dikkat çeken Ali Bayramoğlu, köşesinde Avcı'yı gözaltına alınması haberi duyulur duyulmaz aradığını da okurları ile paylaştı.

"İddiaları tam olarak bilmiyorum, ama vicdanım ve mantığım beni bu satırları yazmaya zorluyor" diyen Bayramoğlu Avcı'nın "Gülen cemaatinin emniyet ve yargı içinde etkili biçimde yapılandığını iddia ettiği" kitabının iddiasını doğrulayacak güçte olmadığının altını çizdi ancak "tutuklama kitapta sunulan kanıtların yerine geçecek kadar güçlüdür ve o iddialarla ilgili yeni sorular sorduracak niteliktedir." dedi.

 

İşte çarpıcı alıntılar ile Yeni Şafak yazarı Bayramoğlu'nun köşesinden Avcı'nın tutuklanması ile ilgili sürecin değerlendirmesi:

"Avcı ne o gün yapılan kişilik infazını ne bugün başına gelenleri hakediyor.
Avcı iddia ettiği gibi emniyet içindeki bir yapının, ya da bir polis grubunun gadrine uğruyorsa, o yapı da, o grup da hukuk devleti adına açığa çıkarılmak zorundadır.
Avcı bir nesil polisin, idealist polislerin yaşayan efsanesi ve modellerinden birisidir.
Onun başına gelenler emniyet teşkilatı açısından derin izler bırakır...
Dün kendisini tutuklama kararından hemen sonra aradım ve duygularımı ilettim...
Avcı'yla ilgili iddiaları tam olarak bilmiyorum, ama vicdanım ve mantığım beni bu satırları yazmaya zorluyor..."Ali Bayramoğlu
'nun köşesinin tamamını Yeni Şafak gazetesinden okuyabilirsiniz.

Bu haber toplam 1182 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri