Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ali Kırca Başkan Olsun!

15.05.2010 08:18
Baykal'ın istifası ile birlikte CHP'nin yaşadığı süreci değerlendiren Fatih Altaylı program içerisinde meslektaşı Ali Kırca için öyle bir laf etti ki...
CHP'nin başına Ali Kırca geçsin, artık CHP için kaybedecek bir şey yok!
Medya Mahallesi bugün Fatih Altaylı'nın evine konuk oldu. Gündemi, güncel gelişmeleri ve özellikle de Baykal'ın istifası ile birlikte CHP'nin yaşadığı süreci değerlendiren Fatih Altaylı program içerisinde meslektaşı Ali Kırca için öyle bir laf etti ki...

Programa "Altaylı'nın evinin keyifli bahçesindeyiz" diye başlayan Arslan'a daha ilk dakikadan "Sen gelmeseydin ben uyuyor olurdum şimdi. Dün akşam program vardı çünkü" diyen Altaylı öncelikle güncel konuları değerlendirdi.

"HÜKÜMET SEÇİME GİDECEKTİ..."

YSK'nın referandum için 120 gün geçmesi gerektiği şeklindeki kararına AK Parti'nin kızmasının nedenini erken seçime gitme şansının elinden alınması olduğunu söyleyen Altaylı şöyle devam etti:

"AK Parti YSK'nın kararına kızdı, siyasi karar mı bilmiyorum. Ama AK Parti, sonbaharda seçim yapmayı hedefliyor. Son derece popülist bir politika izliyor. Doğu'da her doğan çocuğa altın veriliyor mesela. Devlet ekonomik yardım adı altında baya mali yardım yapıyor. TOBB ile yaptığı yakınlaşma da buna işaret ediyor. AK PArti Temmuz'da referanduma gidip, Eylül-Kasım gibi bir seçim yapmayı hedefliyordu. Ama referandum tarihi tesadüf olarak 12 Eylül olunca bir gerilim yaşadılar."
"CHP TEMBEL, BAYKAL DÖNERSE SARIGÜL KAZANIR"


CHP tembel bir görüntü oluşturuyor. Ev ev çalışıyor neredeyse AK Parti. Bir dinamizm lazım CHP'ye. Bu dinamizim de lider ile ilgili.

Baykal dönerse CHP'nin oyları eski halinin de gerisine düşer. Bunu CHP seçmeni yemez. Baykal'ın dönmesi büyük hata olur bu anlamıyla. Eğer şu kadar izan var ise Baykal dönmeye kalkışmaz. CHP'nin yaşlı abileri, amcaları, politbürosu Baykal'ın dönmesini ister ama bu dönüş olursa CHP değil Sarıgül kazanır.

Sarıgül'de müthiş bir çalışkanlık var. Türkiye'nin heryerine gidiyor. Br heyecan yaratmaya çlaışıyor. CHP'nin halka dokunmayan tarafı Sarıgül'de var. Halka dokunuyor. Kimi zaman taşıma suyla yapıyor ama hareketlilik yaratıyor.
 
Bu haber toplam 888 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri