Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ali Rıza hoca Tümer'i güldürmedi

11.09.2009 16:10
'Saba Tümer'le Bu Gece' nin konuğu İlahiyatçı Ali Rıza Demirci hoca idi.
Kahkahalarıyla ünlü Saba Tümer, dün geceki programında bizi hayli güldürdü. Çoğu zaman kendisi güler, biz de neye güldüğünü anlamaya çalışırız. Bu sefer biz güldük, O durumu anlamaya çalıştı.

Tümer ilk golü programın açılışında yedi. Konuğu ise ilahiyatçı Ali Rıza Demirci'ydi. Ancak Tümer, Demirci'ye 'Haftasonu sizin röportajlarınızı okuduk. Sizden profesör diye söz ediliyordu. Ama siz profesör olmadığınızı söyleyince ben de tanıtımı girmedim' dedi ve ilk şok geldi. Karşısındaki Ali Rıza Demirci, Tümer'in beklediği Ali Rıza Demirci değildi çünkü. Demirci 'Zannediyorum arkadaşlarınız internetten bilgi aldılar. Bir Ali Rıza Demirci var akademisyen. Herhalde O'nunla karıştırdılar ' dedi. Saba Tümer ise ' Haaa olabilir' diyerek mevzuya ne kadar yabancı olduğunu gösterdi. Tabii zor olsa gerek. Kiminle program yaptığını canlı yayın başladığı anda öğrenmek kolay değil! Tümer'in devamında söyledikleri de ilginç. Aynen aktaralım:
'Neyse önemli değil, olabilir. Zaten biz sizinle sohbetimize her halukarda başlayacağız'


Tümer, Ali Rıza Demirci'yle sohbete başlıyor ve konuyu mümkün olduğunca 'din ve cinsellik' sınırlarına çekmeye çalışıyor. Ama Demirci ise buna pek yanaşmadığı gibi medyanın bu konulara gösterdiği ilgiyi bile eleştirip bunun ne kadar yanlış olduğunu anlatıyor. Geceyi sadece sıkı bir cinsellik muhabbetiyle kurtaracağına inanan Tümer aynı kapıyı zorlamaya devam ediyor. Demirci bir ilahiyatçının yapması gerektiği gibi konuyu geçmişi ve hukuku ile anlatıyor ve 'Bu cinsellikle ilgili sorulardan bana gına geldi' diyerek direnmeye devam ediyor. Hatta medya etiğinden söz ediyor, medyanın cinselliği ele alış biçimini daha sert bir şekilde eleştiriyor.

Tam artık 'Saba Tümer'in ümitlerinin tükendiği an geldi' dedik ama nerde...Tümer son bir hamle daha yaparak adeta yalvar yakar konuyu cinselliğe çekmek istedi. Sonuç yine nafile...Yaklaşık 40 dakika boyunca tek bir Saba Tümer kahkahası duyulmadı stüdyoda ve ekranda.


Öncelikle şunu anlamadık: Eğer cinsellik üstüne bir sohbetle reyting yapmak isteniyorsa neden ciddiyeti ile bilinen bir ilahiyatçı'yı konuk edersin. Ya da bir ilahiyatçıyla cinsellik dışında konuşulacak bir konu olamaz mı?

Muhtemelen Fatih Altaylı'nın Cüppeli hoca ve Yaşar Nuri Hoca ile yaptığı programları örnek alan Tümer için Ali Rıza Demirci pek de iyi bir tercih olmadı. Zaten tümer konuğunu planlanan zamandan önce adeta apar topar gönderip diğer konuğu Yaşar Alptekin'i anons etti. Tabii işler de yoluna girdi hemen. Ardından da kahakahalar... kahakahalar... kahakahalar...

Tümer, Alptekin'e şöyle bir şikayette de bulundu bu arada:
"Niye beni sadece kahkahalarımla değerlendiriyorlar. Beynimi kahkahaya indirgiyorlar!"

E ne diyelim be Saba Tümer. Sahiden ayıp ediyorlar...
GAZETİCİLER.COM
Bu haber toplam 4660 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri