Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Alınan isimler ilginç

23 Temmuz 2008 / 15:35
Ergenekon Operasyonu çerçevesinde bugün başlayan baskınlarda gözaltına alınanlardan bir kısmı dikkat çekti. Milli Görüş'e yakın isimler içeri alındı.
Konya, İstanbul, Kocaeli, Mersin ve Elazığ'da düzenlen eşzamanlı operasyonlarda 20'yi aşkın kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişilerin bir dönem Milli Görüş'e yakınlığıyla bilinen Milli Çözüm Dergisi'nde yönetici ve yazanlar olduğu öğrenildi.

Konya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin eşzamanlı olarak düzenledikleri operasyonlarda Konya, İstanbul, Kocaeli, Elazığ ve Mersin'de 20'yi aşkın kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında Milli Çözüm dergisi yazarı Mevlüt Sungur da bulunuyor.

Operasyonlar kapsamında, İstanbul'da Prof. Dr. Uçkun Geray ile Ulusal Kanal'ın Reklam Müdürü Nuran Gökdemir; Mersin'de Ulusal Kanal'ın Akdeniz Temsilcisi Yusuf Buldu gözaltına alındı.

Konya dışında gözaltına alınan şüpheliler de Konya'ya götürülüyor.

Gözaltına alınan kişilerin bir zamanlar Milli Görüş'e yakınlığıyla bilinen ancak daha sonra görüş ayrılığına düşen Milli Çözüm Dergisi'nin yönetici, yazar ve ilintili kişiler olduğu belirtiliyor.
Kaynak:
Bu haber toplam 926 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri