Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Alışveriş için gün bugün'

09 Aralık 2008 / 14:43
Kurban Bayramı ve yılbaşı öncesinde tüketimi canlandırmak amacıyla İTO ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde başlatılan 'Alışveriş için gün bugün' kampanyası hedefine ulaştı
24 dernek ve 65 bin satış noktası ile 22 Kasım'da başlayan kampanyaya destek veren dernek sayısı 34'e, firma sayısı 67 bine yükselirken, bireysel katılımlarla 75 bin satış noktasında indirim oranları yüzde 80'e kadar çıktı. Birleşmiş Markalar Derneği(BMD) Başkanı Ekrem Akyiğit, kampanya ile bazı markaların satışlarında yüzde 30'a varan artış yaşandığını söyledi.

Küresel ekonomik krizin yol açtığı iç talepteki daralmanın önüne geçmek amacıyla İTO önderliğinde düzenlenen kampanya, bayram alışverişini iptal etmeyi düşünen birçok vatandaşı alışveriş merkezlerine yöneltti. 22 Kasım'da başlayan 'Alışveriş İçin Gün Bugün' kampanyasına ilginin arttığını gören birçok dernek ve esnaf kampanyaya sonradan dahil oldu. Kampanya kapsamında vitrin çıkartması, dönkart ve vinil şeklindeki görsel tanıtım malzemelerini dernekler üyelerine dağıtırken, İTO'da 15 bin 500 adet çıkartma bastırarak dağıttı. İTO'ya gelen talepler doğrultusunda Oda personeli Eminönü, Taksim, Bakırköy, Üsküdar, Kadıköy ve Bağdat Caddesinde mağaza ve alışveriş merkezlerine elden ücretsiz olarak bu çıkartmaları dağıtarak, müşterilerin mağazalara ilgisinin artmasını sağladı.

Yılbaşına kadar devam edecek olan kampanyaya ilginin bundan sonrada devam edeceğini öngördüklerini ifade eden İTO Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş, ilgiden son derece memnun olduklarını kaydetti. Vatandaşları, israfa kaçmadan, alışverişe devam ederek ülke ekonomisine destek olmaya çağıran Yalçıntaş, kampanyaya üretici ve pazarlamacı işletmelerin yanı sıra banka, medya ve yerel yönetimlerin de desteklerinin geldiğini aktardı.

Birleşmiş Markalar Derneği(BMD) Başkanı Ekrem Akyiğit ise, kampanyanın hedefine ulaştığını ifade ederek, bazı markalarda satışlarda yüzde 30'a varan artış yaşandığını kaydetti. Akyiğit, BMD olarak, 300 marka ile 30 bin noktada bu kampanyaya destek verdiklerini ifade etti.

22 KASIMDA BAŞLAYAN KAMPANYA YILBAŞINA KADAR DEVAM EDECEK

- Kampanyaya il genelinde destek veren dernek sayısı 24'ten 34'e, satış noktası ise 65 binden 75 bine yükseldi.

Bu haber toplam 908 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri