Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Alkolsüz şaraptan Erdoğan'!

25.07.2010 11:51
"Alkol yerine meyve yiyin" önerisi getiren Başbakan Erdoğan'ı sevindirecek haber. Üzüm yemeye gerek yok. Alkolsüz şarap piyasada.

 

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın "Alkol yerine meyve yiyin" önerisinin ardından Antalya'daki Asmabağ İçecek Şirketi, alkolsüz şaraplarını tanıttı.

Almanya’da alkolsüz üretilen kırmızı, beyaz, pembe şarap ve şampanya sarhoş olmak istemeyenlere, rahatsızlıkları nedeniyle şarap içemeyenlere, direksiyonda sarhoş yakalanmak istemeyenlere hitap ediyor.

Hollanda’da yaşayan Tamer Tabak'ın özel yöntemle ürettiği alkolsüz şaraplar, Avrupa ülkelerinde ‘Wine König’, Ortadoğu ve Arap ülkelerinde ‘Kevser Helal Wine’ adıyla sunuluyor. Almanya’da şişelenen şarabın alkolü, üretim aşamasında sır olarak saklanan bir yöntemle alınırken, doğal aroması ve dokusunda kayıp olmuyor.

Üretimden sonra ısıtılarak ya da pastörize edilerek alkolü alınan şarabın genel özelliklerini kaybettiğini söyleyen Asmabağ İçecek Şirketi Genel Müdürü Kübra Güler, son bir ayda Türkiye'nin 3 bölgesine verdikleri şarabın dağıtılmına başlandığını söyledi.

DHA'ya konuşan Kübra Güler, “Bu şarabı içerken, üzüm yemenin doğallığını, üstüne de şarap içmenin keyfini yaşıyorsunuz. Yani bu şarap üzüm yemek ile şarap içme keyfini bir arada yaşatıyor” diye konuştu.

Bu haber toplam 1896 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri