Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Allahuekber' diyene saldırıyor

05.01.2010 16:15
İsrail ordusuna ait köpeklerin, 'Allahuekber' diyenlere saldıracak şekilde eğitildiği öne sürüldü. İddia, İsrailli bir Arap milletvekili tarafından dile getirildi.

İsrail ordusuna ait köpeklerin, “Allahuekber” diyenlere saldıracak şekilde eğitildiği öne sürüldü. Haaretz gazetesinin haberine göre iddia, İsrailli bir Arap milletvekili tarafından dile getirildi.

Arap asıllı milletvekili Ahmet Tibi, İsrail ordusuna ait köpeklerin “Allahuekber” diyenlere tepki verecek şekilde eğitildiğini öne sürerek, olaya İsrail askerlerinin ailelerinin de tanık olduğunu söyledi.
 
İsrail askerlerinin geçen Pazar günü bir tören sırasında eğitimli köpeklerle bir gösteri yaptığını kaydeden Arap asıllı milletvekili, köpeklerin gösterdiği tepkiyi, gösteriyi izleyen bütün asker ailelerinin gördüğünü bildirdi.
 
Haaretz gazetesi, İsrail ordusuna ait köpeklerin “Allahuekber” diyenlere saldırdığı şeklindeki iddianın ilk kez İsrail Radyosu’ndan çalışan bir muhabir tarafından dile getirildiğini yazdı.
 
İsrail ordusu da iddiaları reddetmedi. Ordu sözcülüğü tarafından yapılan açıklamada, “Köpek biriminin yeteneklerinden biri de üniformalı da olsa sivil kıyafetli de olsa düşmanı ayırt edebilmektir” denildi.

Bu haber toplam 1970 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri