Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Almanlar endişelendi

20 Temmuz 2008 / 10:03
Almanya'da PKK alarmı verildi. Örgütün başta İçişleri Bakanı olmak üzere emniyet müdürlüklüklerine saldırı düzenleyeceği iddia edildi.

Alman Focus dergisinin iddiası: Federal Suç Dairesi, PKK'nın Almanya İçişleri Bakanı Schaeuble'ye saldırı düzenleyebileceği uyarısında bulundu"

Almanya'nın önde gelen siyasi dergilerinden Focus, Federal Suç Dairesi'nin (BKA), terör örgütü PKK'nın Almanya İçişleri Bakanı Wolfgang Schaeuble'ye saldırı düzenleyebileceği yönünde uyarıda bulunduğunu yazdı.

Derginin haberinde, "BKA'nın hazırladığı bir tehlike analizi raporunda, Schaeuble'nin 'Kürt medyasında' Roj-Tv yayınlarının yasaklanmasının sorumlusu olarak gösterildiği, bundan dolayı bakanın bizzat tehdit altında olabileceğine dikkat çekildiği" belirtildi.

"Almanya İçişleri Bakanlığının ve terör örgütü PKK'ya karşı soruşturmaların yürütüldüğü Wuppertal ve Köln kentlerindeki emniyet müdürlüklerinin de hedef olabileceğinin" kaydedildiği haberde ayrıca, "Almanya Dışişleri Bakanlığına, Alman turistler için Güneydoğu Anadolu'ya yönelik yaptığı seyahat uyarısını tüm ülke için yapmasının önerildiği" ifade edildi.

BKA ise bu konuda açıklama yapmadı.
Kaynak:
Bu haber toplam 684 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri