Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Almanya, Erbil'de konsolosluk açacak

18 Ekim 2008 / 18:11
Almanya'nın Irak Büyükelçisi Christopher Weil, ülkesinin Erbil'deki temsil düzeyini yükselterek bu yılın sonuna doğru konsolosluk açacağını söyledi.
Almanya'nın Irak Büyükelçisi Christopher Weil Bölgesel Kürt Yönetimi'nin merkezi Erbil'de bulunan temsilcilik düzeyindeki varlıklarının bu yılın sonunda konsolosluk düzeyine yükseltileceğini açıkladı. Beraberindeki Alman ekonomi ve teknoloji bakanlıklarından oluşan heyetle Erbil'e bir ziyaret gerçekleştiren Weil Almanya'nın Kürt yönetimiyle ilişkilerini geliştirmek istediğini kaydetti.

Bölgesel yönetimin dış ilişkiler sorumlusu Falah Mustafa tarafından karşılanan heyet, Kürt yönetiminin Bağdat'la ve başta Türkiye olmak üzere komşu ülkelerle ilişkilerini ele aldı.

Bölge ile ilişkilerini geliştirmek ve özellikle yatırım ve ticaret alanlarında faaliyetlerini ilerletmek istediklerini vurgulayan Weil, "Bölgede şu anda büyükelçiliğimize bağlı bir diplomatik temsilciliğimiz var. Bu yılın sonuna doğru bunu konsolosluk düzeyine yükseltmeyi planlıyoruz" şeklinde konuştu
Kaynak:
Bu haber toplam 1264 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri