Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Alperenler Öcalan'ı idam edip yaktı!

26.06.2010 23:54
Balıkesir Alperen Ocakları Abdullah Öcalan'ın maketini önce idam edip ardından yaktılar

Balıkesir Alperen Ocakları tarafından düzenlenen, "Sessiz Yürüyüş" adlı terörü protesto eyleminde bölücü başı Abdullah Öcalan'ın maketi önce idam edildi ardından ateşe verilerek yakıldı.

1.20100626235726..jpg2.20100626235741..jpg3.20100626235756..jpg5.20100626235809..jpg

Ali Hikmet Paşa Meydanı'nda akşam saatlerinde düzenlenen eylemde komando giyimli bir genç boynundan iple bağlanmış haldeki üzerinde ABD ve İsrail bayraklarının yapıştırıldığı bölücü başının maketinin başında nöbet bekledi. Başında Öcalan'ın fotoğrafının bulunduğu sırt üstü yatırılmış temsili maket eyleme katılan bayanlar tarafından tükürük yağmuruna tutuldu.

Basın açıklamasını okuyan Balıkesir Alperen Ocakları başkanı Süleyman Atak, "Milletvekillerinin yapamadığını Kuva-yi Milliyenin başkenti olan Balıkesir'de ilk kurşunun atıldığı meydanda biz yapıyoruz" dedi. İktidar ve muhalefet partilerinin terör konusunda gereken irade ve dayanışmayı gösteremediklerini belirten ocak başkanı terör örgütü PKK'yı lanetledi. Törene katılan çoğunluğu genç olan yaklaşık 200 kişi de ellerinde bayraklarla sloganlar atıp terörü lanetlediler. Basın açıklamasında kürsünün yanında duran 14 yaşındaki Tunahan Keskin şehit olan polis babasının fotoğrafını tutarak teröre lanet okudu. Balıkesirli olan Mehmet Emin Keskin 6 Mart 2006 tarihinde Batman'da görevi esnasında terör örgütünün aç tığı ateş sonucu çıkan çatışmada şehit olmuştu. Şehit çocuğu Tunahan Keskin ilköğretimi bu sene bitirdiğini, polis kolejinde okuyacağını söyledi.

İDAM EDİP ATEŞE VERDİLER

Basın açıklamasının ardından yerde yatırılan temsili maket boynundaki iple sürüklenerek idam sehpasına getirildi. Demir profilden özel olarak hazırlanan darağacında boynu urgana geçirilen bölücü başı, kendisine verilen komutla harekete geçen komando giyimli genç tarafından, "Tüm şehitlerimiz adına" dedikten sonra altındaki sehpa tekmelenip sallandırıldı. İdam edilen bölücü başının maketi daha sonra ateşe verilip yakıldı. Sık sık tekbir getirilip "Şehitler ölmek vatan bölünmez", "Askere uzanan eller kırılsın", "İmralı Apo'ya mezar olacak" şeklinde sloganların atıldığı basın açıklaması olaysız şekilde sona erdi. Alperen Ocaklarının düzenlediği, "Sessiz Yürüyüş" isimli eyleme AK Parti Merkez İlçe Başkanı Recep Şeker, Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Musa Oğcu, Memur-Sen yöneticileri ile vatandaşlar katıldı.

internethaber.com
 

Bu haber toplam 5806 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri