Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Altaylı'dan başörtülülere yönelik iddia

31 Ekim 2008 / 18:01
Fatih Altaylı, başörtülülere yönelik öyle iddialarda bulundu ki yenilir yutulur cinsten değil.
14 Yaşındaki kıza cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılandığı davada serbest bırakılan gazeteci yazar Hüseyin Üzmez'i Perşembe akşamı programında konuk eden Fatih Altaylı'dan şok sözler! Hüseyin Üzmez'le yaptığı programla ilgili değerlendirmelerde bulunmak için Habertürk'te yayınlanan haber bültenine konuk olan Altaylı, başörtülülerle ilgili ispati mümkün olmayan iddialarda bulundu.

"BAŞÖRTÜLÜ KIZ YOLDA ÖNÜMÜ KESTİ"
İddialarını, yolda önünü kestiğini ileri sürdüğü başörtülü bir bayana dayandıran Fatih Altaylı başörtülü bayanların bazılarının para ve kontör karşılığı fuhuş yaptığını ileri sürdü. Altaylı şu ifadeleri kullandı:

"KONTÖR KARŞILIĞI FUHUŞ YAPIYORLAR"
"Yolda önümü kesen başı örtülü bir bayan bana; 'Büyüklerimiz başörtülülerin okullara, üniversitelere girmesi için uğraşıyorlar. Lütfen programınızda bu talebi dile getirin. Biraz da başörtülülerin kötü yola düşmelerini engellemek için uğraşsınlar. Ekonomik güçlükler nedeniyle para karşılığında fuhuş yapan başörtülüler tanıyorum' dedi."

ALTAYLI BU İDDİALARI NASIL İSPAT EDECEK?
1999 yılında Radyo D'de yayınlan haber programında, o dönem Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde devam eden başörtüsüne özgürlük eylemlerini düzenleyen başörtülü bayanlara 'F....' diyen ve yoğun kamuoyu baskısı karşısında sessiz kalarak köşesine çekilmeyi tercih eden Altaylı'nın bugünkü iddialarını nasıl ispatlayacağı ise merak konusu!
Bu haber toplam 1242 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri