Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Alternatif Parti (AL Parti) geliyor

12 Kasım 2008 / 16:50
'Alternatif Parti' adıyla yeni bir parti kurulmasına ilişkin dilekçenin İçişleri Bakanlığına verildi. Partinin amblemi güneş ve burma bilezik.
Alternatif Parti (AL Parti) Kurucu Genel Başkanı Mustafa Reşat Burhan, bir büroda düzenlediği basın toplantısında, partinin kuruluşuyla ilgili başvuruyu yaptıklarını söyledi.

Türkiye'yi yeniden geleceğin büyük ve güçlü ülkesi yapmayı amaçladıklarını belirten Burhan, partilerinin kavga, kutuplaşma, bölünme ve krizlerin durağı olmayacağını ifade etti.

Burhan, ''Türkiye'nin sorunlarını çözebilmesi için toplumsal barış ve güven temelinde iç entegrasyonunu artırıp bunu siyasi temsile dönüştürmesi gerekirken maalesef son zamanlarda DTP'nin eylemleri AKP'nin söylemleriyle ülke kaosa sürüklenmektedir'' dedi.

Bir soru üzerine amblemleri hakkında bilgi veren Burhan, ''AK Parti miadını doldurdu. Ampul artık yeterince halkı aydınlatmadığından partimizin amblemi güneş ve burma bileziktir.Ampulün enerjisi bitmiştir. Güneşin kaynağı sönmeyecektir. Güneş, aydınlatacak ve adalet, eşitlik, özgürlük ve barışı getirecektir. Burma bilezik de zenginlik ve bereketin simgesidir'' dedi.

Burhan, siyasi geçmişi ile öğrenim durumunun sorulması üzerine, ''İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olduğunu, daha önce kapatılan Refah Partisi'nde Diyarbakır'da Gençlik Kolları Başkanlığı yaptığı ve kapatılan Fazilet Partisi'nde de çalışma yürüttüğünü'' söyledi.


Kaynak:
Bu haber toplam 1308 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri