Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Stresi nasıl azaltabilirsiniz?

25.08.2010 15:13
İş yerinde stresi nasıl azaltabilirsiniz...

Yaptığı iş ne olursa olsun işyerinde herkes mutlaka stres yaşıyor. İşin son teslim tarihleri, ödeme günleri, iş akışı ve diğer baskılar gün boyu beyninizde birikiyor ve strese yol açıyor. Bu nedenle verimli çalışabilmek için zihninizi stresten arındırmalısınız.

Ehow isimli internet sitesinde yer alan habere göre, işte çalışırken iş stresinden kurtulmanın yolları:

1. Her zaman stresi teşhis edin: Bu çok basit gibi görünse de bazen stresli olup olmadığınızı kendinize sormanız gerekebilir. Stresli olduğunuzdan emin olduktan sonra stresin üstesinden gelebilirsiniz.

2. 5 dakika yürüyüş yapın. Koltuğunuzdan kalkın ve odanızın ya da ofisinizin etrafında yürüyüş yapın. Böylece kan akışınız düzene girer, bacak ve sırt kaslarınız gevşer.

3. İpod'unuzu çıkarın. Bazı şirketler çalışırken iPod dinlenmesine izin vermese de 3 dakika uzunluğunda bir şarkı tam gün süren bir ferahlama hissi verebilir. iPod'unuzu işe ara verdiğiniz zaman dinleyin ya da çalışırken dinlemek için bilgisayarınıza kulaklık takın.

4. Bir resme bakın. Özel bir yerin ya da kişinin resmine bakmak sizi uzaklara götürür, iş stresinizi hafifletir. Bu nedenle masanızda ya da bilgisayarınızın ekranında sevdiğiniz birinin ya da en sevdiğiniz bir yerin resmini bulundurun.

5. Ofiste yakın arkadaş edinin. Öğle yemeği molasında tek başına olmak yerine arkadaşınızla yemek yediğinizde yaşadığınız stresi konuşarak ferahlayabilirsiniz. Arkadaşınızla kaygılarınızı paylaşabilir ya da arkadaşınızın anlattıklarını dinleyerek kafanızı dağıtabilirsiniz.

Zaman

Bu haber toplam 1164 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri