Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Altınoluk adaylığını açıkladı

29 Ağustos 2008 / 17:12
Erdoğan'ı Ankara'da önemli bir tercih bekliyor. Altınok bugün Erdoğan'la birlikte namaz kıldı ve adaylığını açıkladı.
Ak Parti'yi önümüzdeki yıl yapılacak yerel seçimlerde zorlu bir süreç bekliyor. Özellikle Ankara'da Erdoğan iki aday arasında bir tercih yapacak çünkü Altınok yine adaylığını üstü kapalı da olsa açıkladı. Özellikle AK Parti kuruluşunda Erdoğan'dan desteğini hiç esirgemeyen Altınok konusunda Başbakan'ın ne yapacağı merak konusu.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Subayevleri'ndeki Aksa Camisi'nde cuma namazı kıldı. Altınok, cuma namazının ardından gazetecilerin Keçiören'de meydana gelen olayla ilgili sorularını yanıtladı.

Turgut Altınok, bir gazetecinin, ''Bugün Sayın Başbakan ile birlikteydiniz. Zabıta olayıyla ilgili Sayın Başbakan'ın size bir uyarısı oldu mu ya da konu gündeme geldi mi?'' sorusu üzerine, başından beri bu olayı tasvip etmediğini, soruşturma başlattığını söylediğini kaydetti.

Altınok, dün zabıtaları açığa aldıklarını, savcılığın gerekli soruşturmayı yaptığını belirterek şunları söyledi:

''Bu olayı bizim tasvip etmemiz mümkün değil. Başından beri ben bunları söyledim. Ama neden ikide bir temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp gündeme getiriyorlar bunu anlamıyorum. Biz elbette gelişmelerle doğrularla doğru bilgilerle ilgili bilgilendirmemiz gereken yerleri bilgilendirdik. Zaten kamuoyunun önünde cereyan eden bir hadise. Basın toplantısı düzenledim, bilgileri verdim. Yine de niye başka şeyler aranıyor bilemiyorum. Bunun altında ne var? Yapılması gereken ne varsa bütün hukuki süreç, yetkilerim, başından beri bunların hepsini kullanmışım. Başka ne yapabilirim? Siz söyleyin onu yapayım.''

''KAMPANYANIN BAŞLATILMASI ÇOK ANLAMLI''
Gazetecilerin, ''Bu olayın sizin siyasi hayatınızı etkileyeceği yönünde yorumlar var. Nasıl değerlendiriyorsunuz? Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne adaylığınız olduğu yönünde yorumlar var'' demesi üzerine de Altınok, ''Benim siyasi hayatımla ilgili hiçbir endişem yok. Ama seçimlere 6 ay kala böyle bir kampanyanın başlatılması çok anlamlıdır. Ankara Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığımızı bütün kamuoyu biliyor ve bu sürece yaklaşırken bu yayınlar çok önemli'' karşılığını verdi.

Kaynak:
Bu haber toplam 1070 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri