Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Amasya İHL'den Osman Gül kazandı

30 Nisan 2008 / 22:51
Her yıl geleneksel olarak düzenlenen 'imam hatip liseleri arası hafızlık ve ezan okuma yarışması'nın 4. bölge finali Of'ta yapıldı. Hafızlık dalında Amasya İHL'den Osman Gül 97.17 puanla birinciliği elde etti. En iyi ezan okuma yarışmasını ise Amasya Merz
Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen 'imam hatip liseleri arası hafızlık ve ezan okuma yarışması'nın 4. bölge finali Of'ta yapıldı. Trabzon, Amasya, Artvin, Çorum, Giresun, Ordu, Rize, Samsun, Sinop ve Tokat'ın birincilerinin katıldığı yarışmaların 1. bölümü hafızlık dalında yapıldı. Jüri Başkanlığını Of Müftüsü Mehmet Genç'in yaptığı yarışmaya hafızlık dalında; Of İHL ve AİHL'den Ömer Ak, Trabzon Arsin İHL'den Şaban Aydın, Amasya İHL ve AİHL'den Osman Gül, Artvin Yusufeli İHL'den Ahmet Bircan Karakaş, Çorum İHL ve AİHL'den Yakup Küçüksarıyıldız, Giresun Eynesil İHL'den Yunus Süme, Ordu Ünye İHL ve AİHL'den Necdet Yılmaz, Rize İHL ve AİHL'den Muhammet Berşan Alkan, Samsun Terme İHL'den Kamil Boz, Sinop Boyabat İHL'den Abdurrahman Tamar ve Tokat İHL ve AİHL'den Murat Avcı katıldı.

Üçer ayrı noktadan sorulan ezber okuma sonunda jüri üyelerinin oyları ile Amasya İHL ve AİHL'den Osman Gül 97.17 puanla birinciliği elde etti. Çorum İHL ve AİHL'den Yakup Küçüksarıyıldız, 96.83 puanla ikinciliği, Samsun Terme İHL'den Kamil Boz'da 96.67 puanla üçüncü oldu. Ezan okuma yarışmasına ise Of İHL ve AİHL'den Abdulkerim Baran, Trabzon Merkez İHL ve AİHL'den Emre Bayraktar, Amasya Merzifon İHL ve AİHL'den Vedat Çoban, Artvin Yusufeli İHL'den Osman Çakmakçı, Çorum İskilip İHL'den Mustafa İpek, Giresun Tirebolu İHL'den Emre Köntek, Ordu Ünye İHL ve AİHL'den Sefa Tenlik, Rize İkizdere İHL ve AİHL'den Muhammet Emin Çoşkun, Samsun Vezirköprü İHL'den Harun Sel, Sinop Boyabat İHL'den Sapter Ahtıvar ve Tokat Zile İHL ve AİHL'den Süleyman Akses katıldı.

Jüri üyelerinin puanlaması sonucunda Amasya Merzifon İHL ve AİHL'den Vedat Çoban, 95.00 puanla birinci, Sinop Boyabat İHL'den Sapter Ahtıvar 94.11 puanla ikinci, Ordu Ünye İHL ve AİHL'den Sefa Tenlik ise 93.44 puanla üçüncü oldu. Yarışmaların sonunda ödül töreni yapıldı. Her iki dalda da birinciliği alan Amasyalı öğrencilere ödüllerini İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı verdi. İkinci olan yarışmacılar ödüllerini Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Hüseyin Demirtaş, üçüncülerde Of Belediye Başkanı Oktay Saral'ın elinden aldı. Yarışmada birinciliği elde eden öğrenciler, Mayıs ayında Muğla'da yapılacak olan Türkiye birinciliği için yarışacak.

Yeni Şafak - Cihan

Bu haber toplam 13674 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri