Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ameliyatta Geridönüşü Olmayacak Hata!

30 Temmuz 2008 / 09:03
İşte şok olay...
İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi'nde katarakt ameliyatı olmak için ameliyathaneye alınan Saadet Kılıç, aynı yaşlarda başka bir hastayla karıştırılınca rahmi alındı. Doktorlar ve ameliyat ekibi açığa alındı.

İzmir'de Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde göz ameliyatına giren Saadet Kılıç'ın rahmi alındı. Hem rektörlük hem de başhekimlik tarafından olay doğrulanırken, başlatılan soruşturma nedeniyle doktorlar ve ameliyat ekibindeki sorumlular açığa alındı.

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ndeki sağlık skandalı önceki gün yaşandı. Gözünden katarakt ameliyatı olmak için ameliyathaneye alınan 55 yaşındaki Saadet Kılıç, aynı yaşlarda bir kadın hastayla karıştırılınca rahmi alındı. Olayın duyulması hastanede büyük yankı uyandırdı ve hastane yönetimi disiplin soruşturması açtı.

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekim Vekili Doç. Dr. Hüdai Çatalyürek de olayın doğru olduğunu belirterek, “Hasta göz ameliyatına indirildiğinde kadın doğum ekibi, kadın doğum ameliyatına almış. Benzer yaşta ve yapıda iki kadın hasta olduğu için karışıklık yaşanmış. Hastanın durumu şu anda iyi. Kadın doğum servisinde yatıyor. Olayla ilgili biri anestezi uzmanı, diğerleri kadın doğum ekibinden olmak üzere 4 kişi Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından açığa alındı” dedi.

'Olayın üzerine gidiyoruz'
Hastanelerinde ilk kez böyle bir olay yaşandığını ifade eden Doç. Dr. Çatalyürek, “Olayla ilgili soruşturma açıldı. Herşeyden önce bizim için de son derece ücüzü bir olay. Bu nedenle biz de olayın üzerine gidiyoruz” diye konuştu.

Kılıç'ın hastanede tedavisi sürerken, yanlış ameliyatla ilgili olarak görevden alınanlardan birinin ameliyatı yaptığı belirtilen Kadın Doğum Uzmanı Dr. Y.A. olduğu öğrenildi.

Bu haber toplam 874 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri