Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Amerikalı ve Türk gazeteci kavga etti

07.04.2009 15:33
ABD Başkanı Barack Obama'nın ülkemizden ayrılmasını görüntülemek isteyen Türk ve Amerikalı iki gazeteci yer kapmak için tartıştı. Polislerin müdahalesi sonucu iki gazeteci arasındaki sorun çözüldü.
Basın mensuplarının rahat görüntü alabilmesi için Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi yanında bir platform oluşturuldu. Söz konusu mekan gazetecilerin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde inşa edilmemesi nedeniyle kameraman ve foto muhabirleri uygun yer için birbirleriyle mücadele etti. Bu sırada ABD'li bir kameraman hemen yanındaki Türk gazeteci ile kendisini ittiği gerekçesiyle tartışmaya başladı. ABD'linin aşırı tepkisi sonucu polisler olaya müdahale etti. Görevliler iki gazeteciyi platform dışına çıkararak sakinleştirdi.

Öte yandan gazeteciler kendileri için ayrılan platforma girerken üç aşamalı güvenlik kontrolünden geçirildi. Önce X-ray cihazında basın mensupları ve çantaları arandı. Sonra kamera ve fotoğraf makineleri bomba dedektör köpeğine koklatıldı. Gazeteciler ve eşyaları en son patlayıcı ve narkotik dedektör cihazı ile arandı
habervaktim
Bu haber toplam 1262 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri