Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Amerika'nın Japonya'ya yaptığı gibi

14 Ocak 2009 / 17:20
Siyonist Liderden Alçakça Teklif: "Gazze'yi Atom Bombasıyla Vuralım"
Maariv gazetesi dün verdiği haberde, İsrail Evimiz Partisi genel başkanı Avigdor Liberman'ın Gazze'de süren savaşın çözümü için "Hamas Gazze'ye hükmedikçe İsrail halkı kesinlikle güvende olmaz. Hamas'ı bitirinceye kadar savaşa devam etmemiz gerekir." dediğini yazdı.

Avigdor Liberman dün (13 Ocak Salı) Bar İlan Üniversitesi öğrencilerine yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: "Aslında çözüm var. İkinci dünya savaşında Amerika'nın Japonya'ya yaptığı gibi burada da bizim aynı şeyi yapmamız gerekir. O zaman Gazze'ye girmeye de gerek olmaz."

Gazete'nin verdiği habere göre, Gazze'ye bir atom bombası atılmasını ve Gazze'nin haritadan silinmesini isteyen Liberman, bu şekilde İsrail'in de dünyanın işgalci nitelemesinden kökten kurtulacağını ifade etti.
İsrail işgal yönetiminde daha önce bakanlık da yapmış olan Bizim Evimiz Partisi Başkanı Liberman, radikal tutumuyla dikkat çekiyor. Daha önce Lübnan savaşında da benzer açıklamalarda bulunan Liberman, Filistin halkına karşı her türlü vahşetin ve barbarlığın yapılmasından yana tavır sergiliyor.

habervaktim.com
Bu haber toplam 1032 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri