Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Amirallere Suikast Davası Başladı

07.05.2010 11:29
''Amirallere suikast'' girişimi iddialarına ilişkin 9'u tutuklu 19 sanık hakkında açılan davanın ilk duruşması İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesinde başladı.

''Amirallere suikast'' girişimi iddialarına ilişkin 9'u tutuklu 19 sanık hakkında açılan davanın ilk duruşması başladı. 
 
Beşiktaş'taki İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın ilk duruşmasına, tutuklu sanıklar Faruk Akın, Sinan Efe Noyan, Alperen Erdoğan, Burak Düzalan, Yakup Aksoy, Tarık Ayabakan, Ülkü Öztürk, Ali Seyhur Güçlü ve Sezgin Demirel ile tutuksuz sanıklar Halit Mehmet Ergül, Barbaros Mercan, Fatih Göktaş, Burak Amaç, Burak Özkan, Yiğithan Göksu, Oğuz Dağnık, Koray Kemiksiz, Levent Çakın ve Mehmet Orhan Yücel katıldı.
 

POYRAZKÖY İLE BİRLEŞECEK Mİ?

"Amirallere suikast'' girişimi iddialarına ilişkin 9'u tutuklu 19 sanık hakkında açılan davanın ilk duruşması, bugün İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılacak. Duruşmada, bu dosyanın Poyrazköy'deki kazılarda ele geçirilen mühimmata ilişkin 5'i tutuklu 17 sanık hakkında açılan dava ile birleştirilmesi konusu karara bağlanacak. 
 
Özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Süleyman Pehlivan tarafından hazırlanan iddianameyi kabul eden İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi, sanık sayısı ve haklarındaki suçlamaları dikkate alarak, duruşmaların 7, 14 ve 17 Mayıs 2010 tarihlerinde her gün saat 10.00'da başlayarak 3 gün süreyle yapılmasına karar vermişti. Burçin Öztürk'ün müşteki olarak yer aldığı 166 sayfalık iddianamede, tutuklu sanıklar Alperen Erdoğan, Burak Düzalan, Yakut Aksoy ve Tarık Ayabakan'ın "silahlı terör örgütüne üye olmak", "kişisel kullanım amacı dışında uyuşturucu madde bulundurmak'' ve "aynı suçu işleme kararıyla birçok kişiye ait kişisel verileri hukuka aykırı olarak kaydetmek'' suçlarından 13 ile 34'er yıl arasında hapis cezasına çarptırılmaları isteniyor.

Tutuklu sanıklardan Faruk Akın'ın "silahlı terör örgütüne üye olmak'', "örgüt amacı doğrultusunda patlayıcı madde ve mermi bulundurmak'', "birçok kişiye ait kişisel verileri hukuka aykırı olarak kaydetmek'' suçlarından 13 yıl 8 ay ile 33 yıl arasında hapis cezasına, tutuklu sanık Sinan Efe Noyan ile tutuksuz sanıklar Barbaros Mercan ve Yiğithan Göksu'nun ise "silahlı terör örgütüne üye olmak'' ve "örgüt amacı doğrultusunda patlayıcı madde ve mermi bulundurmak'' suçlarından 13 ile 29 yıl arasında hapis cezasına çarptırılması öngörülüyor.

Tutuklu sanıklar Ülkü Öztürk ve Sezgin Demirel ile tutuksuz sanık Koray Kemiksiz'in "silahlı terör örgütüne üye olmak'' ve "aynı suçu işleme kararıyla birçok kişiye ait kişisel verileri hukuka aykırı olarak kaydetmek'' suçlarından 8 ile 19'ar yıl arasında hapisle cezalandırılmaları istenen iddianamede, tutuklu sanık Ali Seyhur Güçlü ile tutuksuz sanıklar Halit Mehmet Ergül, Fatih Göktaş, Burak Amaç, Burak Özkan, Oğuz Dağnık ve Mehmet Orhan Yücel'in "silahlı terör örgütüne üye olmak'' suçundan 7,5 ile 15'er yıl arasında hapisle cezalandırılmaları talep ediliyor.
 

Bu haber toplam 2396 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri