Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Amirallere suikastte PKK bağl

25.07.2009 11:56
İki amirale suikast planlamaktan ceazevine gönderilen 5 teğmenle ile ilgili müthiş gerçek ortaya çıktı.
İki amirale suikast planlamaktan ceazevine gönderilen 5 teğmenle ilgili soruşturma derinleşirken, operasyonun başlamasını sağlayan ihbar mektubunda çarpıcı iddiaların yer aldığı öğrenildi.

Kendisinin de teğmen olduğunu belirten ihbarcının, bazı subayların bölücü terör örgütü PKK ile bağlantılarını detaylı olarak anlattığı belirtiliyor. Soruşturmada bu iddianın da mercek altına alındığı, teğmenlerin örgüt mensuplarıyla diyaloglarının üzerinde durulduğu kaydediliyor. İhbar mektubunda teğmen Ü.Ö.'nün akrabası PKK'lı E.K. ile irtibatlı olduğu ve E.K.'den uyuşturucu aldığı ileri sürülüyor. Edinilen bilgilere göre, üzerinde önemle durulan başka bir konu ise şantaj görüntüleri. Polis, arama yapmak için girilen evde Teğmen Faruk Akın'ın kırdığı CD'yi kurtarmaya çalışıyor. Parçaları bir araya getirilen CD'de şantaj görün-tülerinin bulunduğu tahmin ediliyor.

Polise 15 Şubat 2009'da gelen dört buçuk sayfalık imzasız ihbar mektubu, iki amirale suikast iddiasının yanı sıra ilginç bağlantıları da gün yüzüne çıkardı. İhbar mektubunda bazı teğmenlerin faaliyetleriyle ilgili son derece detaylı bilgilerin yer aldığı belirtiliyor.

İhbar mektubunda bazı teğmenlerin uyuşturucu ve fuhuş partileri düzenlediği öne sürülüyor. Teğmen Ü.Ö.'nün bu tür faaliyetlerde son derece etkin olduğu bildiriliyor. Ü.Ö.'nün uyuşturucu temin edilmesini sağladığı, terör örgütü PKK ile bağlantılı olduğu ileri sürülüyor. Ü.Ö.'nün, akrabası PKK'lı E.K. ile sürekli görüştüğü, uyuşturucuyu da ondan aldığı belirtiliyor.

İhbar mektubundaki iddiaların ciddiyeti, soruşturmanın, teğmenlerin PKK bağlantısı üzerine odaklanmasına sebep oldu. Polisin Teğmen Ü.Ö. ile akrabası E.K. arasındaki ilişkiyi masaya yatırdığı öğrenildi. Teğmenlerin Ergenekon tutuklusu emekli Binbaşı Levent Bektaş'ın yanı sıra Albay Orhan Y. ve Albay Tayfun D. ile irtibatlı olduğu ileri sürülmüştü. Ergenekon savcılarının Albay Orhan Y. ve Albay Tayfun D.'yi önümüzdeki günlerde ifadeye çağırması bekleniyor. Bu arada ihbar mektubunda adı geçen S.D. adlı teğmenin de Yarbay A.T. ile irtibatlı olduğu öne sürüldü. Savcılığın Yarbay A.T.'yi de sorgulayacağı belirtiliyor.

Öte yandan ihbar mektubu üzerine teğmenler Efe Noyan ile Faruk Akın'ın evinde yapılan aramada ilginç olayların da yaşandığı belirtiliyor. Narkotik polisinin mahkeme kararı ile arama yapmak için eve girdiği sırada Teğmen Faruk Akın'ın bir CD'yi imha etmeye çalıştığı öne sürüldü. Paramparça olan CD'nin kurtarılmaya çalışıldığı bildirildi. Faruk Akın'ın imha etmeye çalıştığı CD'lerde şantaj görüntülerinin bulunabileceği değerlendiriliyor. Teğmenlerin kadınlarla uyuşturucu âlemi yaptığına dikkat çeken kaynaklar, ihbar mektubuna göre bu görüntülerin şantaj amaçlı kullanıldığının altını çiziyor
Bu haber toplam 1096 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri