Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ankaralı berber dünya rekoru kırdı

23.12.2009 22:20
Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde berberlik yapan Ercan Buyruk, 24 saat içerisinde 366 kişiyi tıraş ederek bu alandaki rekorun yeni sahibi oldu.

Rekor, Guinness Rekorlar Kitabı Türkiye temsilcisi Prof. Dr. Orhan Kural ile birlikte 6 kişilik jürinin gözetiminde gerçekleşti.

Ankara'da 26 yıldır berberlik Ercan Buyruk, 1 günde 366 kişiyi tıraş ederek bu alanda Guinness rekorunu kırdı. Ankara Kuaförler Odası Başkan adayı da olan Buyruk, rekor denemesine dün 19.35'te başladı. 24 saat boyunca uyumadan sadece su içerek ayakta duran kuaför Buyruk, 340 olan rekoru farklı geçti. Bir günde 360 kişiyi tıraş edeceğini iddia ederek rekor denemesine başlayan Buyruk, saatler 19.35'i gösterdiğinde 366 kişiyi tıraş etmeyi başardı.

Guinness Rekorlar Kitabı Türkiye temsilcisi olan Prof. Dr. Kural ise kuaför Buyruk'un rekor denemesinde tıraş ettiği 366. kişi olarak koltuğa oturdu.

Türkiye'ye böyle bir rekoru kazandırdığı için mutlu olduğunu söyleyen Buyruk, başka rekor denemesi olup olmayacağı yönündeki bir soruya ise, "İnşallah, olacak. Ankara Berberler Odası başkanlığına adayım. Başkan olup, orada birlik beraberliği sağlarsam yeni rekorları hep birlikte kıracağız." şeklinde yanıt verdi. Buyruk, bu sevinçler bir gün daha uyumadan ayakta durabileceğini söyledi.

Son saniyeleri kendisine destek verenlerin geri sayımıyla tamamlayan Buyruk, rekoru kırmasının ardından ilk olarak en büyük desteği verdiğini açıkladığı annesinin elini öptü.

Buyruk'un rekorunun Guinness Rekorlar Kitabı tarafından onaylanmasını bekliyor.

Bu haber toplam 1746 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri