Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ankara'da domuz gribi paniği

14.10.2009 10:29
Ankara'da çok ünlü bir okulda büyük şok yaşanıyor. Domuz gribi görülen öğrenci sayısı artıyor. Bakanlıktan açıklama var
İNTERNETHABER/ÖZEL
Zübeyir Kındıra


ANKARA/ Domuz gribi Türkiye'de okul kapattırdı. Şok haber Ankara'dan geldi... Kapatılan okul Ankara'da yabancı diplomatların çocuklarını gönderdiği ünlü bir okul...

İNTERNETHABER'in aldığı bilgiye göre Bilkent üniversitesine bağlı Bilkent Laboratory & International School'da (BLIS) domuz gribi tespit edildi...

Dün akşam saatlerinde bu okulda saptanan grip vakası 1 olduğunu açıklamıştı. İsveçli bir orta öğretim öğrencisinde ortaya çıktığı tespit edilmişti. ABD'de tatil yapan çocuğun gribi de burada kaptığı sanılıyor. Okul idaresi bunun üzerine velilerine duyuru yaparak okulun bugün tatil edildiğini açıklamıştı.

DOMUZ GRİBİ GÖRÜLEN ÖĞRENCİ SAYISI 4'E ÇIKTI

Ankara'da velileri paniğe sürükleyen domuz gribi alarmı, bu sabahtan itibaren yeni bir boyut kazanmaya başladı. Saat 10.15'de yapılan son açıklamayla domuz gribi görülen öğrenci sayısının 4'e çıktığı belirtildi.

BAKANLIK TATİLİ 1 HAFTAYA UZATTIĞINI AÇIKLADI

Sağlık Bakanlığı bu son gelişme üzerine söz konusu okuldaki tatili 1 haftaya çıkardığını duyurdu. Bu arada boşaltılan okulda dezenfekte çalışmaları yapılıyor. İl sağlık Müdürlüğü ve Valilik devrede... Okul binası baştan aşağı dezenfektan maddelerle temizleniyor.

BÜTÜN SINIF ATEŞLER İÇİNDE

Okulun geçtiğimiz günlerde Kapadokya'ya bir gezi düzenlediği ve bu çocukla birlikte tatile giden bütün çocukların bir anda ateşler içinde kaldığı belirlendi. Gezi dönüşünde 40 derece ateşle hastaneye kaldırılan çocukta domuz gribi tespit edildi.


OKULDAN DA DUYURU YAPILDI


Okuldan velilere ve öğrencilere duyuru yapıldı. Duyuruda şunlar yazıldı;

"Ülkemiz genelinde yer yer karşılaşılan domuz gribi vakası BLIS orta öğretim kurumumuzun bir öğrencisinde tesbit edilmiştir. Konuya ilişkin alınması gereken önlemler İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerinin işbirliği ile tamamlanmıştır. Okul idaresi bu konuda bir ön tedbir olarak BLIS okulunu bir gün süre ile (14 Ekim) kapatma kararı almıştır.

İl Sağlık Müdürlüğünden alınan bilgilere gore ülkemiz genelinde tesbit edilen domuz gribi vakaları diğer gribal enfeksiyonlara göre daha hafif geçmekte ve çabuk atlatılmaktadır. Bu konudaki yeni gelişmeler WEB sayfamızda duyurulacaktır. "
Kaynak:
Bu haber toplam 2054 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri