Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ankara'da rekor 'Evet' iftarı-Foto

03.09.2010 00:01
Ankara, iftar sofrasında binlerce kişi orucunu açarak bir rekora imza attı...

Ankara, iftar sofrasında binlerce kişi orucunu açarak bir rekora imza attı. Başkent'te faaliyet gösteren 10 farklı platform ve 100'e yakın sivil toplum örgütünün, "Ankara'da 50 bin kişilik rekor iftar sofrası denemesi" yoğun ilgi gördü. 80 bine yakın Ankaralının katıldığı iftar sofrasında 50 bin kişi için ayrılan masa ve sandalyeler yetmeyince kumanyalarını alan Ankaralılar tribünlerde ve çimlerin üzerinde iftarlarını yaptı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve bakanların da katıldığı iftar rekor denemesinin menüsü mercimek çorbası, pilav, kavurma, ayran, iftariyelik, salata ve baklavadan oluştu.

İftar menülerinin sunulduğu karton kutuların üzerinde ise referandum öncesi 'evet' yazısı dikkatlerden kaçmadı. Atatürk Kültür Merkezi'ndeki iftara çevre ilçelerden belediyeler otobüs kaldırırken, minibüs ve özel halk otobüsleri de ücretsiz olarak vatandaşları iftar yemeğinin verildiği alana taşıdı.

Bazı vatandaşların da iftar kumanyalarından alamadığı görüldü. İftara katılanlara ücretsiz olarak verilen biletlerle lunaparkta eğlenme imkânı verildi.

NTV

Bu haber toplam 1772 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri