Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ankara bu iddiayla çalkalanıyor!

10.05.2010 15:31
Kulislerde birkaç gündür dillendirilen iddia bugün ayyuka çıktı. Baykal'ın istifasının ardından da daha çok konuşulur oldu.

CHP Genel Başkanı kaset skandalı sonrasında istifa etti ama kulislerde başka bir iddia dolanıyor. Şöyle ki önce Deniz Baykal bitirilecek, ardından da sıra Recep Tayyip Erdoğan'a gelecek.

Bu iddia bugün AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'e soruldu. Çelik “Ben açıkçası komplo teorilerine itibar etmiyorum.... Yani bunlar sadece spekülasyondan ibaret olan şeylerdir. Birileri tahminlerini söylüyor dediğim gibi, biz komplo teorileri üretmeye bayılıyoruz. Bu konuda elde sağlam bir veri olduğu kanaatinde değilim. Ama birilerinin kötü niyetleri olabilir; ama onların kötü niyetlerinin kursaklarında kalması için devletin de elinden geleni yapması gerekiyor ki yapıyor.“ dedi.

BU SON DERECE ÖNEMLİ BİR MESELEDİR

" Çelik, suikast iddialarıyla ilgili olarak, “ Bildiğiniz gibi İstanbul Valiliği, Emniyet Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı mesele meydana çıktığından beri meseleyle ilgileniyorlar. Yani gereğini yapıyorlar. Bu kişi sadece ana muhalefet lideri değil sade bir vatandaş bile olsa, bu duyarlılığın gösterilmesi gerekiyor. Kaldı ki bu insan ana muhalefet partisinin lideriyse ve böyle bir şey varsa, böyle bir şüpheden endişeden söz ediliyorsa, ilgili insanlar ilgili kuruluşlar üzerine düşeni yapmalıdır. Bu son derece önemli bir meseledir. Bana kendimize yapılmış gibi bu meselenin üzerine gitmeliyiz. Benim düşüncem bu. “ diye konuştu

Bu haber toplam 2014 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri