Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ankara'da taraftarlar arasında olaylar çıktı

26.10.2009 09:20
Derbi sonrası taraftarlar arasında gerginlik yaşandı. Polis grupları dağıtmada yetersiz kaldı.
Fenerbahçe'nin Galatasaray'ı İstanbul Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda oynanan derbisi sonrası Başkent'te iki taraftar grubu arasında sevinç gösterileri sırasında gerginlik yaşadı. Kızılay Güvenpark'ta galibiyeti kutlayan Fenerbahçeli taraftarlara aynı parka gelen Galatasaray taraftarları saldırmak istedi. Taraftarlar arasındaki gerginliğe Çevik Kuvvet ekipleri müdahale etti. Ekipler yetersiz kalınca takviye kuvvet istendi. Olaylar sırasında Galatasaraylı taraftarlar Fenerbahçe bayrağı yaktı.


3-1 Fenerbahçe'nin galibiyeti ile sona eren derbi sonrası Fenerbahçeli taraftarlar Kızılay'da bulunan Güvenpark'a tezahüratlar eşliğinde yürüdü. Yaklaşık 200 kişilik taraftar topluluğu tezahürata başladı.

Parkta sevinç gösterileri yapan Fenerbahçeli taraftarlara parka gelen bir grup Galatasaraylı taraftar tepki gösterileri yaptı. Karşı tezahüratta bulunan taraftar grubuna çevreden de katılımlar oldu.

Taraftar grupları arasındaki karşılıklı atışma kavgaya dönüştü. Birbirlerinin üzerine yürüyen iki grubun arasına Çevik Kuvvet polisleri girdi. Polislerin grubu dağıtmada yetersiz kaldığı görülünce olay yerine takviye ekip istendi. Polis tarafından parktan çıkarılmaya çalışılan Galatasaray taraftarları ellerine geçirdikleri bir Fenerbahçe bayrağını yakıp, tekmeledi.

Bir süre karşılıklı tezahüratta bulunan iki taraftar grubunu polis dağıttı.

Bu arada, sevinç gösterileri için oğluyla beraber parka gelen bir Fenerbahçe taraftarı, "Böyle olayların olmasını istemezdik. Biz aynı vatanın evlatlarıyız. Ben isterdim ki Galatasaray taraftarıyla kucaklaşalım. Ben buradan güzel oyunundan dolayı Galatasaray'ı kutluyor ve alkışlıyorum." diyerek, olaylara tepki gösterdi.
Bu haber toplam 1192 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri