Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ankara´ya yürüyen TAYAD´lılara saldırı

25.09.2010 17:14
İstanbul'dan Ankara'ya yürüyen yaklaşık 40 kişilik (TAYAD) üyesi grup, Bolu'da bir grubun saldırısına uğradı. Polis ve jandarma olaya müdahale etti.

Saldırıyı düzenleyen gruptan bazı kişileri gözaltına alındı. Grup saldırılarını aralıklarla sürdürünce polis, TAYAD üyelerini zorla polis arabasına bindirdi. Bu esnada arbede yaşandı.

İstanbul'dan Ankara'ya yürüyen yaklaşık 40 kişilik TAYAD üyesi grup, geceyi Bolu Dağı'nda bulanan bir benzin istasyonunda geçirdi. Sabah saat 9.00 sıralarında yürüyüşe geçen TAYAD üyelerine polis ekipleri eşlik etti. Bolu kent merkezine kadar gruba müdahale eden olmadı. D-100 Karayolu üzerinden Ankara'ya giden TAYAD üyelerine Bolu kent merkezi yakınlarında bir grup saldırmak istedi. Polisin müdahalesi ile olay büyümeden önlendi. Yollarına devam eden gruba bu kez Sanayi Kavşağı'nda saldırı oldu. Polis ile saldırı girişiminde bulunanlar arasında arbede yaşandı. Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Polisin müdahalesi ile olay yatıştırıldı.

Polisin geniş güvenlik önlemleri altında yürüyüşlerine devam eden TAYAD'lı ailelerin Bolu İl Jandarma Komutanlığı önünden geçerken askerler önlem aldı. Alay Komutanı İbrahim Ertaş ikna etmeye çalıştı ancak saldıran grup ikna olmadı. Polis ekiplerinin, bazı vatandaşları gözaltına almak istemesinden sonra taşlar ve sopalar havalarda uçuştu. TAYAD'lı üyelerin polis otobüsüne bindirilmesi sırasında bir grup yine saldırıya geçti. Tekme tokat birbirine giren iki grubu çevik kuvvet güçlükle ayırdı. Otobüs içinde de kavga devam edince polis biber gazı kullandı. Vatandaşların elinden polis ve jandarmanın yardımıyla kurtulan TAYAD'lı üyeler zorla otobüse bindirildi. Daha sonra polis otosuna bindirilerek Ankara'ya gönderildi. TAYAD'lılara saldıran grup içinde bazı provokatörler dikkat çekti.

Cihan

Bu haber toplam 1034 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri