Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"CHP'li Sarıgül'e" İNAT!

23.06.2010 13:27
Uzun zamandan beri yürüttüğü siyasi hareketi partileştirmekten vazgeçip CHP'ye destek olacağını açıklayan Sarıgül'ün bu kararı TDH'yi karıştırdı.

 Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün önderliğini yaptığı Toplumsal Değişim Hareketi'nin (TDH) Ankara örgütü, Sarıgül'ün aksine yola devam kararı aldı.

Mustafa Sarıgül'ün, partileşmek yerine Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığındaki CHP'ye destek vereceğini açıklamasının ardından bir araya gelen TDH Ankara il yönetimi, il başkanı Durak Karabulut'un arkasında olduğunu deklare etti.

İl ve ilçe yöneticilerinin katıldığı toplantının ardından ilçe başkanları adına bir açıklama yayınlayan Yenimahalle İlçe Başkanı Sedat Akbıyık, Mustafa Sarıgül'ün yaptığı basın açıklamasını takiben, ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyeleri toplantısında bir durum değerlendirmesi yaptıklarını dile getirdi.

Toplantıda, TDH Ankara Örgütü'nün çok güçlü bir yapısının olduğunun ifade edildiğini aktaran Akbıyık, şöyle dedi: "Mücadelemizden yılmayacağımızı, birlik ve beraberliğimizden asla ödün vermeyeceğimizi TDH ilçe başkanları olarak dile getirdik. İl Başkanımız Durak Karabulut'un sonuna kadar yanındayız, aldığı her kararın arkasındayız. Kararımız, Ankara İl Başkanımız Durak Karabulut'a ilçe başkanları adına Yenimahalle İlçe Başkanı Sedat Akbıyık, Çankaya İlçe Başkanı Davut Bektaş, Altındağ İlçe Başkanı Ahmet Erdem, Mamak İlçe Başkanı Aydın Şimşek, Keçiören İlçe Başkanı Servet Harputluoğlu, Sincan İlçe Başkanı Hatice Özdemir tarafından bildirildi."

Bu haber toplam 1398 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri