Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ankara'da ikinci Münevver vakası

30.03.2010 13:56
Ankara'nın Akyurt ilçesinde önceki gün Münevver Karabulut cinayetini aratmayan tüyler ürpertici bir cinayet işlendi.

Ankara'nın Akyurt ilçesinde önceki gün Münevver Karabulut cinayetini aratmayan tüyler ürpertici bir cinayet işlendi. 16 yaşındaki İsmail Ahmet G. aynı yaştaki en yakın arkadaşını önce bıçaklayıp, ardından elektrikli el hızarı ve baltayla parçalayarak öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alındı. Zanlının olayda kullandığı hızarı öldürdüğü arkadaşının babasından "Babam odun kesecek" diye aldığı ortaya çıktı.

İddiaya göre; Akyurt Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü öğrencisi olan İsmail Ahmet G. kendisiyle aynı yaşta bulunan Akyurt'ta bir mobilyacıda çalışan Adil A. ile hafta sonu birlikte alkol aldılar. Daha sonra ikili arasında küfürlü konuşmalar olması üzerine bu duruma sinirlenen İsmail Ahmet G. arkadaşını öldürmek için harekete geçti. Ekmek yapmak için kullandıkları evlerinin yanındaki tandır yerine çağırdığı arkadaşı Adil A.'yı önce sırtından birkaç kez bıçakladı. Zanlı daha sonra balta ile cesedi parçalamaya çalıştı. Bunu başaramayınca köyde testere aramaya başladı. Öldürdüğü Adil A.'nın annesinden testere istedi. Annesi elektrikli testereyi vermeyince Adil A.'nın babasından, babasının odun keseceğini söyleyerek aldığı testere ile cesedi parçalara ayırdı.

Parçaladığı cesetten kurtulmak isteyen İsmail Ahmet G. parçaları tandırda yakmaya başladı. Yanan cesetten kötü kokular çıkması üzerine parçaladığı cesedi yakmaktan vazgeçen zanlı yanan cesedin üzerine su dökerek söndürdü. Parçalanan cesedi bir çuvala koyan İsmail Ahmet G. parçaları Güzelhisar köyü yakınlarından geçen dereye attı. Zanlının davranışlarından şüphelenen baba, evin alt katındaki tandıra girdiğinde kan izleri ve olayda kullanılan elektrikli testere ile karşılaştı. Durumu köy muhtarına bildiren baba, olay yerine gelen polislere oğlunu teslim etti.

Akşam saatlerinde olay yerine gelen polis ekipleri derede inceleme ve ceset arama çalışması yapmaya başladı. Karanlığın etkisiyle gece saatlerinde cesedin bir kolu ve bir bacağını bulan olay yeri inceleme ekipleri, gün ışığında tekrar arama çalışmalarına başladı. Su içerisinde uzun süre sürdürülen aramalar sonucunda çocuğun kesik başına ulaşıldı. Devam eden aramalar neticesinde öldürülen cesedin diğer parçaları da bulundu. Parçaları tek tek dereden toplayan ekipler, yanmış haldeki kesik başı ve diğer parçaları bir poşete koyarak otopsi için adli tıp morguna kaldırdı.

ARKADAŞINI BIÇAKLA ÖLDÜRDÜKTEN SONRA 8 PARÇAYA AYIRMIŞ

Köyde yaşayanların ifadelerine göre; katil zanlısının, arkadaşını öldürdükten sonra baltayla parçalayamadığı, arkadaşını elektrikli el hızarı ile 8 parçaya ayırdığı ortaya çıktı. Cesetten kurtulmak için bunu yaptığı anlaşılan zanlının, ekmek tandırında maktülün başını yakmaya çalıştığı, ancak koku yayılınca bundan vazgeçtiği öğrenildi. Zanlının, yakarak yok edemeyeceğini anladığı cesedi, el arabası ile dereye götürürken kendisine ''ne yapıyorsun'' diye soranlara; ''çöp götürüyorum'' dediği belirtildi.

Cinayeti işleyen İsmail Ahmet G.'nin babası durumdan şüphelenerek ''Oğlum sen ne yaptın'' diye sorduğu, cevap vermeden kaçtığı, olayın bir süre sonra polise intikal etmesiyle korkunç cinayetin ortaya çıktığı öğrenildi.

''OĞLUN BİR DAHA BU EŞİKTEN GEÇEMEYECEK''

Yine köy sakinlerinin ifadelerine göre, ekmek tandırında öldürdüğü arkadaşını parçalara ayırmak için hızar arayan zanlı, ilk olarak maktulün annesine gidiyor ve kendisinden hızar istiyor. Anneden yok cevabını da alınca buna sinirlenerek, ''Oğlun bir daha bu eşikten geçemeyecek'' diye birtakım sözler sarf ederek uzaklaşıyor.

Sonra zanlı, bu sefer maktulün babasına giderek hızarı ondan alıyor. Cinayetin ortaya çıkmasının ardından Adil A.'nın ailesi bir taraftan ceset parçalarını arama çalışmalarına katılırken diğer taraftan ise olayın şokunu yaşadığı, annesinin arama çalışmaları sırasında kendinde olmadığı gözlendi.

Ceset ve parçalarının bulunmasının ardından polisteki sorgusu tamamlanarak savcılığa çıkartılan katil zanlısı, burada ifadesi alındıktan sonra Akyurt Adliyesi'nde tutuklanarak Sincan Çocuk Islah evine gönderildi.

Bu haber toplam 9098 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri