Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ankara'da 6. madde konuşuluyor

19 Temmuz 2008 / 16:23
Bir gazetede yayınlanan Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nda görev yapan subayların isimlerinin Ergenekon Soruşturması'nda geçtiği, bu konuyla ilgili MİT'in bir rapor hazırlayarak Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na gönderildiği, Komutanlığın da o askerlerle ilgili
Genelkurmay Başkanlığı, dün akşam geç saatlerde 6 maddelik bir açıklama yayınlayarak haberleri yalanladı. Yalanlarken ilginç bir cümle kullanıldı. Açıklamanın özellikle çok çarpıcı olan 6. maddesi adeta Ankara'da gündemi belirledi... İşte Genelkurmay'ın o açıklaması, işte o 6. madde...


1. 18 Temmuz 2008 tarihinde bir günlük gazetede, Hava Kuvvetleri Komutanlığında uzun süredir devam eden bir soruşturma, yeni bir olay gibi kamuoyuna yansıtılmıştır. Bu soruşturmanın, basın organında iddia edildiği gibi halen Türkiye'nin gündemindeki soruşturma ile bir ilgisi yoktur.

2. Türk Silahlı Kuvvetleri, personelinin karıştığı her türlü disiplinsizlik olayını büyük bir duyarlılıkla inceler ve kanunların kendisine verdiği yetki çerçevesinde gereğini yerine getirir.

3. Üç sene önce vuku bulan bir olayda mahkeme kararıyla ordudan ilişiği kesilen bir personelin durumu dahi, bazı basın ve yayın organlarında yeni bir olay olarak kamuoyuna duyurulmaktadır.

4. Bu tür yayınlarda kasıt aramamak mümkün değildir.

5. Her fırsatta Türk Silahlı Kuvvetlerini ve onun mensuplarını olayların içine çekme gayretinde bulunan ve görünüşte özgürlük ve demokrasi savunucusu olduklarını vurgulayan çevreler, Türkiye'nin istikrarını bozan odaklar haline gelmiş bulunmaktadırlar.

6. Kaynağı neresi olursa olsun; bu tür haberlerle Türk Silahlı Kuvvetlerine yöneltilen hukuk dışı saldırılara karşı yalnız Türk Silahlı Kuvvetlerinin değil, onun gerçek sahibi yüce Türk milletinin de yasal ve demokratik tepki göstermesi doğal bir beklentidir.
Kaynak:
Bu haber toplam 922 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri