Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ankara'da büyük soygun

07 Temmuz 2008 / 12:30
Başkent'te Ziraat Bankası Şubesinde Dün Gerçekleşen Soygunun Ardından, Hırsızların Kazdığı Tüneli Tespit Etmek İçin Sivil Savunma ve Polis Ekipleri Tarafından Yapılan Çalışmalara Bugün Sabah Saatlerinden İtibaren Devam Edildi. Ankara Büyükşehir Belediyesi
Başkent'te Ziraat Bankası şubesinde dün gerçekleşen soygunun ardından, hırsızların kazdığı tüneli tespit etmek için sivil savunma ve polis ekipleri tarafından yapılan çalışmalara bugün sabah saatlerinden itibaren devam edildi. Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden getirilen kepçe ile çevrede kazı çalışmaları başlatıldı.

Edinilen bilgiye göre, Ankara'nın Balgat Ziyabey Caddesi üzerinde bulunan Ziraat Bankası Balgat Şubesi'nin sabah saatlerinde alarmının çalması ile birlikte olay yerine gelen polis ekipleri, banka görevlileri ile birlikte yaptığı incelemede, bankaya tünel kazılarak girildiğini tespit etti.

Bankada yapılan incelemelerde hırsızların 11 özel kasayı çaldıkları tespit edildi. Bankaya girilen tünelin ucunu tespit edemeyen polis ekipleri, sivil savunma ekiplerinden yardım istedi. Tünelin girişini tespit etmekt için önce tünele gaz bombası atıldı. Gaz bombasından bir sonuç alınamayınca bu defa ASKİ ekipleri tünele tazyikli su sıktı.

Yapılan tüm çalışmalara rağmen tünelin ucu bulunamayınca, havanın da kararması üzerine çalışmalar bugüne ertelendi. Bu sabah erken saatlerde bankaya gelen polis ekipleri tünelin girişini bulmak için yeniden çalışmalara başladı. Polis ekipleri, önce çevrede bulunun gecekonduların bahçesinde arama yaptı. Aramaların bir sonuç vermemesi üzerine ASKİ'den getirilen kepçe yardımı ile çevrede kazı çalışmaları başlatıldı. Çalışmalara halen devam edilirken, olayı duyarak bankaya gelen müşterilerin endişeli bekleyişleri devam ediyor.

sondakika
Bu haber toplam 1968 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri