Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ankara'da dev miting bugün

18 Ocak 2009 / 08:53
Hak-İş, Memur-Sen, MÜSİAD, MAZLUMDER ve Anadolu Gençlik Derneği, bugün Sıhhiye Meydanı'nda, "Her Yer Filistin, Hepimiz Filistinliyiz" mitingi düzenleyecek.
Terör devleti İsrail'in Filistin'de soykırıma varan işgal girişimine dikkat çekmek ve İsrail'i lanetlemek üzere, bugün Ankara'da yüz binlerin katılımıyla dev bir miting gerçekleştirilecek.

Türkiye'nin önde gelen sivil toplum örgütlerinden olan Hak-İş, Memur-Sen, AGD, İHH, MÜSİAD, Mazlumder ve onlarca sivil toplum örgütünün oluşturduğu 'Hepimiz Filistinliyiz' platformu tarafından organize edilecek Filistin'e destek mitingine oldukça yoğun bir katılımın olması bekleniyor.

Platform üyeleri, Sıhhiye Meydanı'nda saat 13.00'te başlayacak olan Filistin'e destek, İsrail'i telin mitingine Filistin'de yaşanan insanlık dramının acısını yüreğinde hisseden tüm vatandaşları katılarak destek olmaya çağırdı.

Mitingin çağırıcısı sivil toplum örgütlerinin yöneticileri, Memur-Sen Genel Merkezi'nde ortak basın toplantısı yaptı.

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu,, "İnsanlığın ve sözün bittiği yerin eyleme dönüşeceğini" söyledi.

Ankara'da yüzlerce örgütün katılımıyla gerçekleştirilecek mitingde, güçlü bir ses olmayı amaçladıklarını vurgulayan Gündoğdu, Ankara'dan çıkan güzel sesler olduğunu ama atılması gereken adımların atılmadığını öne sürdü. Gündoğdu, bu mitingle bu adımların atılmasını hızlandırmak istediklerini kaydetti.

İsrail Büyükelçisi'nin "İstenmeyen adam" ilan edilerek Türkiye'den gönderilmesinde ısrar ettiklerini belirten Ahmet Gündoğdu, İsrail ile yapılan anlaşmaların sona erdirilmesi, Türkiye'nin hava sahasının İsrail'e kapatılması, İsrailli pilotlara Türkiye'de eğitim verilmemesi ve bu ülke mallarının tüketilmemesi çağrısında bulundu.

Hak-İş Genel Başkanı Salim Uslu da Filistin meselesinin sadece orada yaşayanların ya da Arapların sorunu olmadığını söyledi. Filistinde bir insanlık, haysiyet ve vicdan davası yaşandığını vurgulayan Uslu, insanlık vicdanını temsil eden sivil toplum örgütleri olarak bu tür gelişmelere sessiz kalmalarının mümkün olmadığını dile getirdi.

MAZLUMDER Genel Başkanı Ömer Faruk Gergerlioğlu ise insanlığın mı yoksa İsrail vahşetinin mi kazanacağını göstermek için 18 Ocak Pazar günü Ankara'da bir araya geleceklerini söyledi.


Kaynak:
Bu haber toplam 3738 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri