Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ankara'da Filistin Mitingi

03 Ocak 2009 / 09:19
Ankara Filistin için bugün ayakta
Ankara'nın kalbi bugün Filistin için daha güçlü atacak. Kocatepe Camiinde öğle namazının ardından Filistin'de katledilen müslümanlar için gıyabi cenaze namazı kılınacak. Ardından saat 13.00'da Sıhhiye Abdi İpekçi Parkı'nda gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak'ın da konuşmacı olarak katılacağı "Gazze Halkıyla Dayanışma Mitingi" düzenlenecek.

Ankara Filistin Dayanışma Platformu tarafından organize edilen mitingle ilgili yapılan açıklamada, insanlık onurunu yüreklerinde taşıyan erdemli, duyarlı, insaf sahibi bütün vatandaşların insanlık dışı bu vahşete sessiz kalmamaları ve yapılacak mitinge katılmaları çağrısında bulunuldu.

Platformun sözkonusu açıklaması şöyle;

"Gazze'de yaşanan katliamı, ambargoyu protesto etmek insanlık görevidir. Vatanları ve evleri işgal edildi. Toprakları açık cezaevine dönüştürüldü. Yıllardır acımasız bir ambargo ve tecride maruz bırakıldılar.

İşgale, ambargoya karşı yılmadan direndiler. Terörist ilan edildiler. Çocuklarının, okullarının, hastanelerinin, şehirlerinin üzerine bombalar yağdırıldı. Ama yılmadılar; minicik elleriyle taş olup büyüdüler.

İşgalci, ırkçı Siyonist İsrail, Filistin topraklarına bir hançer gibi saplandığından bu yana, mazlum ve masum Filistin halkına yönelik katliamlarını fütursuzca devam ettiriyor. İsrail, Filistin'in işgale ve katliama karşı sabırla ve izzetle direnen evlatlarına karşı, uçaklarından, gemilerinden bomba ve füze yağdırıyor.

Bizler, İsrail'in uluslararası hukuku hiçe saydığını, uluslararası toplum ve mekanizmaların, kendi çıkar ve politik amaçlarından dolayı da bu acımasızlığa sessiz kaldıklarına şahit olmaktayız. Sözde uygar dünyanın devletlerinden Filistin'deki bu vahşete 'dur !' diyecek cesur bir sesin çıkmadığını üzülerek görmekteyiz.

Gazze halkına uygulanan bu 'katliama dur demek' vicdan sahibi her insan için bir insanlık görevidir. Bu nedenle Gazze'deki vahşetin bir an önce durdurulması için sesimizi yükseltmeliyiz. Bu amaçla; Ankara Filistin Dayanışma Platformu olarak insanlık onurunu yüreklerinde taşıyan erdemli, duyarlı, insaf sahibi bütün halkımızı bu insanlık dışı vahşete sessiz kalmamaya çağırıyoruz."
Bu haber toplam 3568 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri