Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

A.Gücü-F.Bahçe maçı savcılıkta

10.05.2010 21:13
GÜMÇED Genel Başkanı Adnan Önürmen, dün oynanan Ankaragücü-Fenerbahçe karşılaşması hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Güney Marmara Doğal ve Kültürel Çevreyi Koruma Derneği (GÜMÇED) Genel Başkanı Adnan Önürmen, dün oynanan Ankaragücü-Fenerbahçe karşılaşması hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Adnan Önermen, yaptığı yazılı açıklamada, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na verdiği suç duyurusu dilekçesinde, Ankaragücü-Fenerbahçe futbol karşılaşması hakkında suç teşkil eden, spor ahlakı ve etiğine uymayan çok sayıda iddia ortaya atıldığını dile getirdiğini belirtti.

Önürmen, dilekçesine ilişkin şunları kaydetti:

''Ankaraspor Onursal Başkanı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Melih Gökçek, bir TV kanalındaki spor programının canlı yayınına telefonla bağlanarak bir yabancı Ankaragücü futbolcusunun cep telefonundan aranarak kötü oynaması ve kırmızı kart görmesi karşılığında 200 bin avro tutarında şike teklif edildiğini açıklamıştır.

Ayrıca Ankaragücü kalecisi Serkan Kırıntılı, yine aynı spor programında, Ankaragücü-Fenerbahçe karşılaşması öncesinde kendi aracıyla İzmit'e arkadaş ziyaretine gittiği, oradan da İstanbul Bağdat Caddesi'ne gittiği yönündeki iddiaları teyit etmiştir. Bağdat Caddesi'nde çok sayıda güvenlik kamerası bulunduğu için Kırıntılı'nın burada kimlerle görüştüğü tespit edilebilir. Uzman bilirkişiler, görüşülen şahısların kim olduğunu belirleyebilir.

Kırıntılı hakkındaki diğer bir iddia da Ankaragücü amigosu Fatih'in aranarak, Kırıntılı'ya verilmek üzere 100 milyar teklif edildiğidir. Söz konusu 'Amigo Fatih' ve Ankaragücü yöneticilerinin ifadesiyle bu olay da aydınlanabilir.

Dilekçem de yer alan basına da geniş şekilde yansıyan iddiaların araştırılmasını, telefon görüşmelerinin incelenmesini, ilgili kişilerin ifadelerine başvurularak hukuku derin şekilde zedeleyen şike iddialarıyla ilgili gereken yargı sürecinin başlatılmasını saygılarımla arz ederim.''

Bu haber toplam 1238 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri