Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ankaralılara yarın bazı yollar trafiğe kapalı

26 Aralık 2008 / 20:29
Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 89'ncu yıldönümü etkinlikleri dolayısıyla yarın bazı yollar trafiğe kapatılacak.
Ankara Valiliği'nin açıklamasına göre, yarın (27.12.2008) saat 11.00'de yapılacak Atatürk koşusu nedeniyle Kara Harp Okulu Komutanlığı karargah binası önünden başlayıp, Dikmen Caddesi, Genelkurmay Başkanlığı, Akay, Kızılay, Sıhhiye kavşakları ile Necatibey Caddesi, Gençlik Caddesi, Anıtkabir 1 No'lu nizamiye önüne kadar olan güzergahtaki yolların çift şeridi, etkinliğin 30 dakika öncesinden koşu bitimine kadar trafiğe kapatılacak.

Yolların sol şeridi ise trafiğe açık tutulacak. Diğer koşu saatleri ve trafiğe kapatılacak yollar da şöyle:

Saat 14.20'de başlayacak 73. Büyük Atatürk koşusu sonuna kadar olmak üzere, Dikmen Keklikpınarı'ndan başlayıp Dikmen Caddesi, Genelkurmay Başkanlığı, Akay, Kızılay, Sıhhiye, Osmanlı-Ulus kavşakları ile Ulus'taki valilik binasına kadar olan güzergah.

Saat 15.00'de gerçekleştirilecek Ata'ya saygı yürüyüşü sonuna kadar, Genelkurmay Başkanlığı kavşağından başlayıp Meclis önü Akay kavşağı, Atatürk Bulvarı, Opera, Ulus kavşağını takiben valilik binasına kadar olan güzergah.

Ayrıca, saat 13.15'te yapılacak tören dolayısıyla Dikmen Caddesi'ndeki tören alanıyla bağlantılı yollar da etkinlik sonuna kadar trafiğe kapalı tutulacak.
Kaynak:
Bu haber toplam 932 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri