Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ankara'yı karıştıran fotoğraf

17.07.2009 12:54
HSYK üyesi Ali Suat Ertosun öyle bir fotoğraf karesinde öyle bir isimle görüntülendi ki Ankara bunu konuşuyor.
HSYK üyesi Ali Suat Ertosun'un görüştüğü Ergenekoncu! İşte Ankara'yı karıştıran fotoğraf karesinde yer alan isimler...Ergenekon davası, faili meçhuller ve çetelerle ilgili kilit davalara bakan 7 savcının yerini değiştirmek için ısrar eden HSYK üyesi Ali Suat Ertosun'un skandal bir buluşma gerçekleştirdiği ortaya çıktı.

Ergenekon savcılarının davadan alınmasını isteyen Ertosun'un, kararname taslağının hazırlanmasının ardından Kent Otel'de Ergenekon davası sanıklarından Engin Aydın ile buluştuğu anlaşıldı.

Ergenekon sanığı İlhan Selçuk'un başkanlık ettiği Kent Otel'deki toplantıların Genel Sekreterliğini yapan ve kendisi de aynı davanın sanıklarından olan Engin Aydın'la yemekte buluşan Ali Suat Ertosun'un aynı zamanda Kent Otel toplantılarının da müdavimi olduğu öğrenildi.

KARARNAMEYİ Mİ TARTIŞTILAR?

Ertosun'un Ergenekon sanığı Engin Aydın ve CHP'nin avukatı Tezcan Çakır'la yaptığı yemekli toplantılarda biraraya geldiği ortaya çıktı. Engin Aydın'ın da bulunduğu fotoğraf karesinde Ertosun'un elini cebine sokmuş, samimi görüntüsü dikkat çekti. Bu fotoğrafın Adalet Bakanlığı'nın yaz kararnamesi taslağını hazırlayıp teslim ettiği 15 Haziran'dan sonra çekildiği öğrenildi.

AYNI KAREDE BİR BAŞSAVCI

HSYK üyesi Ertosun ile Engin Aydın buluşmasında Tansel Çölaşan'ın emekliye ayrılmasının ardından Danıştay Başsavcılığı'na vekalet eden Sinan Yörükoğlu da yer aldı. Sözkonusu fotoğraf karesinde CHP'nin çeşitli davalarında avukatlık yapan Tezcan Çakır da bulunuyor. Tezcan Çakır, son olarak RTÜK Başkanı Zahit Akman'a dava açan CHP'li 3 RTÜK üyesinin avukatlığını üstlenmişti.

Bu haber toplam 2968 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri