Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bugün Seçim Olsa Anketi

22.04.2010 15:12
Anayasa değişikliği oylamaları hızla devam ederken, Andy-ar Sosyal Araştırmalar Merkezi değişiklik gölgesinde yapılan anketini yayınladı.

Değişiklik kime oy kaybettirdi, kimin oylarını yükseltti?

AK Parti tekrar yükselmeye başladı

İktidar partisi AK Parti’nin Demokratik Açılım ile beraber ekonominin olumsuz göstergeleri dolayısı ile oylarındaki hızlı düşüşün durdu. Şubat ayı itibarı ile tekrar yükselişe geçti. Yüzde 32’lere kadar inen oy oranı, gündemin değişmesi ile beraber yine AK Parti lehine olumlu göstergelere neden oldu.  AK Parti yüzde 38,9’a kadar yükselerek birinci parti konumuna geçti.

CHP’de hareketlilik görünmüyor

Son 4 aydır gerçekleştirilen araştırmalarda CHP yüzde 20’ler civarında seyrediyor.  Son araştırma gösterdi ki Anayasa değişiklik paketine olumlu destek CHP seçmeni tarafından da kabul gördü. CHP’nin bu konuda izleyeceği tutu oylarında olumlu yada olumsuz etki yaratacak.

MHP puan kaybetmeye başladı

Demokratik Açılım kamuoyunun gündemine geldiği haftalarda, MHP lideri Devlet BAHÇELİ ve parti kurmaylarının sert tutumu MHP oylarında hızlı bir yükselişe neden olmuş ve yüzde 20’ler seviyesine çıkarak ikinci parti konumuna ulaşmıştı. Ancak gündemin değişmesi ve gündem konularına karşı MHP’nin ılımlı yaklaşımdan uzaklaşılması nedeni ile oylarda azalma meydana geldi.  MHP'nin oy oranı yüzde 16,1..

 
 

 

 

 

Bu haber toplam 1494 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri