Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Anne beni doya doya kokla, şehit olacağım'

25 Aralık 2008 / 10:28
Şehit er Turan Damgacı'nın Kartal'da yaşayan ailesinin evine ateş düştü
Şırnak'ın Cizre ilçesindeki terörist saldırıda şehit olan Piyade Er Turan Damgacı'nın askere giderken şehit olacağını yakınlarına söylediği öğrenildi. Şehit erin annesine, "Anne beni doya doya kokla, askere gidince kesin şehit olurum, dönemem." dediği belirtildi.


EVİNE ATEŞ DÜŞTÜ

Şehit er Turan Damgacı'nın Kartal'da yaşayan ailesinin evine ateş düştü. Dün akşam saatlerinde Cizre'de terörist saldırıda şehit olan Damgacı'nın şehadet haberi, askeri yetkililer tarafından acılı aileye ulaştırıldı. Şehadet haberiyle gözyaşlarına boğulan Damgacı anne Elmas Damgacı ve baba Ahmet Damgacı, oğullarının cenazesini karşılamak için bugün havalimanına gideceği öğrenildi. Bu arada, Damgacı ailesinin yaşadığı apartman ile mahalledeki diğer binalara Türk bayrakları asıldı.


7 AYLIK ASKERDİ

Yeğeninin şehadetiyle gözyaşı döken dayısı Salim Türkmen, yeğeniyle en son askere uğurlarken görüştüğünü söyledi. Turan Damgacı'nın 7 aylık asker olduğunu belirten Türkmen, "Askere giderken annesine 'anne beni doya doya kokla. Ben kesin şehit olurum, dönemem' diyordu. Dün akşam şehadet haberini aldık. Ailenin tek oğluydu." şeklinde konuştu.
Şehit er Turan Damgacı'nın cenazesinin bugün İstanbul'a geleceği, yarın da cenaze namazının ardından Edirnekapı Şehitliği'ne defnedileceği belirtildi.Kaynak:
Bu haber toplam 1100 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri