Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mustafa Akaydın'dan utanç verici ilan!

09.04.2009 19:02
Devir-teslim töreninde eski başkan Menderes Türel'e yapılan saygısızlığa göz yuman Akyadın yeni bir skandala imza attı.
Antalya'da Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı kazanan Mustafa Akaydın şimdi de seçimler öncesi yerel bir gazeteye verdiği ilanla gündemde.

Belediye Başkanlığı devir-teslim töreninde Selda Bağcan'ın "ülkeyi soyanlara yuh"' şarkısı eşliğinde Menderes Türel'in yuhalanmasına seyirci kalan Antalya'nın yeni Belediye Başkanı Mustafa Akaydın şimdi de seçimler öncesi yerel bir gazeteye verdiği ilanla gündemde. Rakibini içki içmekle, rantçılıkla ve kirli para organizatörlüğüyle suçlayan Akaydın'ın ilanına Hürriyet gazetesi yazarı Yalçın Doğan'dan tepki geldi. İşte Doğan'ın yazısı...

'Menderes kardeş neden ayran içiyor'


BİR gazetenin Antalya baskısında yayınlanıyor. "Menderes kardeş neden ayran içiyor" başlığı ile. Eski deyimle, o meş'um (uğursuz) ilan şöyle:

"Menderes Türel iyi içicidir. Antalyalı bilir, bir oturuşta bir büyük rakı içer, bana mısın, demez. Hayatı her anlamıyla dolu dolu yaşayan, ehli keyif bir insandır.

Ama şimdi bakıyoruz, AKP'li dostlarıyla sofradayken ayran içiyor. Menderes Türel neden ayran içiyor?

Çünkü, bu ayran dünyanın en karlı ayranıdır. Bu ayranı içen köşeyi döner.

Bu ayranın arkasında beş yılda bu kenti 1 milyar lira (eski parayla bir katrilyon veya 600 milyon dolar) borca sokan sorumsuz, plansız ve vizyonsuz bir yönetim var.

Bu ayranın arkasında rantkartların, ihalelerin, kirli paraların, esnafı yok edecek hatalı projelerin organize teşkilatı var.

Mesele ayran meselesi değil. İki yüzlülük ve sahtekarlık meselesi."

İlan daha sonra Antalya'da belediye başkanlığını kazanırsa, CHP adayının ne yapacağınıanlatıyor.

MUSTAFA AKAYDIN

Seçimden önce yayınlanan bu ilan kimin? Tahminde zorlanırsınız. Koca bir profesörün,aydın bir bilimadamının.

Prof. Dr. Mustafa Akaydın.

CHP'den Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen, seçildiği için, pek çoğumuzusevindiren Mustafa Akaydın'a ait. Rakibi AKP'li Büyükşehir Belediye Başkanı MenderesTürel için, "Hoca" bu ilanı veriyor.

Kampanyasında kullandığı slogan, "Yaparsa Hoca Yapar". Bu ilanla Hoca, amacına ulaşmak için, neler yapabileceğini gösteriyor.

Utanç verici bir ilan.

İMAM VE CEMAAT

Utanç verici, çünkü:

1- CHP, AKP'ye hep, "yaşam biçimimize karışıyor" diye yükleniyor. Diyelim ki, Menderes Türel bir oturuşta bir büyük içiyor ve ehli keyif biri, onun yaşam biçiminden size ne? Başkasının yaşam biçimine karışarak, şikayet ettiğiniz şeyi şimdi siz yapmıyor musunuz?

2- Bu çifte standart hangi siyasal ahlakla bağdaşıyor?

3- Böyle bir ilan hangi siyasal ahlakla bağdaşıyor?

4- Belediye başkanı böyle yaparsa, orada halk ne yapmaz? Ayıplarla dolu böyle bir ilanı vermeye göze alan biri, belediye başkanı olarak halka güven aşılar mı? Bu ilan kendisine zarar vermez mi?

"Yaparsa Hoca Yapar." Bu ilandan sonra, "Kanıtlarsa Hoca Kanıtlar".

İlanda söylediklerini kanıtlamak için Menderes Türel, Mustafa Akaydın'ı mahkemeye veriyor. Bir büyük mü içer, ehli keyif biri mi, sahtekar mı, artık orasını Hoca kanıtlar.

Yapma be Hocam, insanların yüreğine su serpen aydınlık tavrını bu kadar ucuzlatma. Kazandın ama, bu hiç yakışmadı Hocam.
Bu haber toplam 4020 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri