Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Antalya yanıyor Başkanı Çeşme'de!

04 Ağustos 2008 / 20:35
Antalya'daki son yılların en büyük orman yangınları sürerken, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı özel aracıyla ailece Çeşme'ye tatile gitti.
Antalya'da perşembe günü başlayan yangın felaketi, Manavgat ile Serik ilçelerinde binlerce hektarlık ormanlık alanı kül ederken, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ailesiyle Çeşme'ye tatile gitti. Cumartesi günü saat 19.15 sıralarında özel otomobiliyle Çeşme Ontur Oteli'ne gelen Başkan Türel, otelin Genel Müdürü Gökçe Kesikciler tarafından kapıda karşılandı. Başkan Türel, eşi Ebru Türel ve minik oğlu Akant ile birlikte bir süre otel girişinde sohbet etti. Bugün otelden çıkış yapacağı öğrenilen Başkan Türel ve ailesinin iki günlük haftasonu tatili için çok sayıda bavulla Çeşme'ye gelmesi dikkati çekti.

VALİ 4'ÜNCÜ GÜN BÖLGEDE
Bir süre önce yıllık izne ayrılan Antalya Valisi Alaaddin Yüksel de önceki akşam iznini yarıda keserek Antalya'ya döndü. Önce Trabzon'a gittiği, buradan ailesinin yaşadığı İstanbul'a geçtiği öğrenilen Yüksel, Manavgat ve Serik'teki yangının dördüncü gününde yangın bölgesinde havadan helikopterle incelemelerde bulundu. Ardından da feci yangının bilançosuyla ilgili açıklama yaptı. (Sabah)


BAŞKAN: ANTALYA'YA SAHİP ÇIKIYORUZ
Öte yandan Antalya Belediye Başkanı Menderes Türel Sabah Gazetesi'nde yayınlanan haberle ilgili yaptığı açıklamada, Antalya'ya sahip çıktıklarını açıkladı. Türel açıklamasında,kentteki orman yangınlarıyla ilgili olarak, tüm Antalyalılar ile birlikte bir doğa felaketi karşısında bütün olanaklarını seferber ederek Antalya'ya sahip çıktıklarını bildirdi.

Belediye Başkanı Türel, yaptığı yazılı açıklamada, bugün bir ulusal gazetede, Antalya'da orman yangını sürerken kendisinin Çeşme'de tatilde olduğuna ilişkin haberler yayınlandığını, bu haberlerin 96 saattir kesintisiz, uykusuz ve büyük özveriyle görev yapan Antalya Büyükşehir Belediyesi çalışanlarını derinden üzdüğünü ve yanlış algılamadan kaynaklandığını belirtti.

Eşi ve çocuğunu eşinin ailesinin yaşadığı İzmir'e aracı kendisi kullanmak suretiyle kara yoluyla götürdüğünü ifade eden ve seyahat sonrasında kısa süre kaldıktan sonra geri döndüğünü ifade eden Türel, şunları kaydetti:
''Bu sırada Çeşme'de hatıra fotoğrafı olarak çekilen bir resmin siyasi istismar malzemesi yapıldığını üzülerek müşahede ettim. 4,5 yıllık icraatlarımla kamuoyunun gözü önündeyim.

Antalya'nın doğasına, çevresine ve tarihine sahip çıkmayı bir misyon ve evlatlarımıza bir borç olarak görev edindim. Kurumlar şahıslara indirgenemez. Yangının çıktığı andan itibaren Serik-Manavgat bölgesinde Büyükşehir Belediyesine ait 35 aracımız ve 62 personelimiz yangının söndürülmesi için kesintisiz olarak çalışmalara devam etmektedir. Olimpos'ta yaşanan yangında da 8 aracımız ve 22 personelimiz söndürme çalışmalarını sürdürmektedir. Tüm Antalyalılar ile birlikte bir doğa felaketi karşısında bütün olanaklarımızı seferber ediyoruz, Antalya'ya sahip çıkıyoruz.

İşte böyle bir aşamada bir baba, bir eş olmanın sorumluluğu ile hareket etmiş bulunuyorum. Konuyu kamuoyunun takdirine bırakıyorum.''
Bu haber toplam 1108 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri