Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Antalya'ya Rus ve İngiliz ilgisi

30 Mayıs 2008 / 11:33
İranlı turist beklerken Rus ve ingilizler geldi.

Kamer Holding tarafından 2007 yılında kiralanarak 'alternatif turizm' konseptine dönüştürülen Sah İnn Paradise Oteli, İran'dan turist çekmeyi hedeflerken Rus ve Avrupalı Müslüman turistlerin akınına uğradı

Antalya Kumluca Mavi Kent'te Rus tatil köyü olarak işletilirken, 2007'de alternatif turizm sektöründe hizmet vermeye başlayan Şah İnn Paradise Oteli, İran'dan turist çekmeyi he-deflerken Rus ve Avrupalı Müslüman turistlerin akınına uğradı. Otel, bin 500 yatak kapasitesi ile alternatif turizm sektörünün en büyüğü haline geldi.

İRAN PAZARINA GİREMEDİK

Sah İnn Paradise Oteli'ni basına tanıtan Genel Müdür Ruhat Ülgen, İran'da ciddi tanıtım yapmalarına rağmen bu ülkeden bekledikleri ilgiyi göremediklerini söyledi. Ülgen, "Rus, Alman ve İngiliz ağırlıklı çalışan oteller bu ülkelerden turist çekmeye çalışıyorlar. Biz de kendi konseptimize uygun ülkelerden müşteri çekebileceğimizi sanarak bu ülkelere yöneldik. İran'la pazara girmek istedik. Ancak bir türlü giremedik. Çünkü İranlı turistler genelde 'alternatif turizm' konseptini değil, Rus ve Alman turistlerle birlikte tatil yapmayı tercih edi-yorlar" şeklinde konuştu.

PAZARIN LİDERİ OLDULAR

Alternatif turizm sektörüne Alanya'daki Sah inn Suit Oteli'yle giren Kamer Holding, geçtiğimiz yıl hizmete açtığı 5 yıldızlı resort Sah inn Paradise Oteli'yle sektörde iddialı büyüyor. İki otelde toplam 2 bin yatakla sektörün pazar lideri olduklarını ifade eden Sah İnn Paradise Oteli Genel Müdürü Ruhat Ülgen, "Alternatif turizmin en büyüğü olarak yola çıktık. İktidarın bize olumlu veya olumsuz bir katkısı olmadı. Biz iktidarlara bağlı bir trend oteli değiliz. Bu yüzden de yaşanan siyasi gelişmelerden etkilenmiyoruz” dedi.

EŞİNİ KISKANANLARIN DA TERCİHİ

Doluluk oranına bakıldığında bu yılın geçen yıla göre daha iyi geçtiğini aktaran Ruhat Ülgen, ön ödeme kampanyasıyla mayıs ayında yüzde 45 doluluk oranına ulaştıklarını, haziranda ise yüzde 80 doluluk oranı yakaladıklarını vurguladı. Türkiye'de en çok İstanbul'dan müşteri aldıklarını ifade eden Ülgen, yabancının oranının da geçen yıla göre iki kat artarak yüzde 20'ye çıktığını belirtti. Ülgen, "Dubai ve Abu Dabi'den ciddi bir yoğunluk bekliyoruz. Geçen yıl bizim en yoğun olduğumuz temmuz ayında yapılan genel seçimler yüzünden 145 bin geceleme hedeflerken, 90-100 binde kaldık. Bu yıl ön ödeme kampanyamızla yine 145 bin geceleme rakamına ulaşmayı öngörüyoruz" dedi.

Bin euroya kral dairesi

Konaklama ücretleriyle ilgili bilgi veren Ülgen, mayısta 50, haziranda 80, temmuz ve ağustosta 110 euro fiyat bandında hizmet verdiklerini, 400 metrekare büyüklüğündeki kral dairesini ise günlüğü bin eurodan kiraya verdiklerini bildirdi.

Yeni Şafak - Zeynep Ceylan

Bu haber toplam 1022 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri