Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Anti-Yolsuzluk Okulu Kuruluyor

22 Ekim 2008 / 18:23
Birleşmiş Milletler Uyuşturucu ve Suç Birimi (UNODC) ile Interpol, Viyana'da uluslararası Anti-Yolsuzluk Akademisi kurulmasına karar vererek gerekli imzaları attı.
Akademinin, yolsuzlukla mücadele eğitimi ve araştırmaları yapmak ve profesyoneller yetiştirmek üzere kurulduğu bildirildi. Viyana'nın güneyinde bulunan Laxenburg şehrinde kurulan Akademi, 2009 Sonbahar döneminden itibaren çalışmalarına başlayacak.

Interpol'ün Genel Sekreteri Ronald Noble yaptığı açıklamada, dünyanın ilk ve tek Uluslararası Anti- Yolsuzluk Akademisi'ni kurmak için Interpol ile UNODC arasında imzalanan işbirliği anlaşmasının, iki kurum arasındaki birlikte hareket etme kabiliyetini ve iki kurumun da insanların güvenliğini tehdit eden böylesine ciddi bir suçla mücadele için polis, devlet görevlileri ve diğer ilgililerin eğitimi konusunda sorumluluk üstlendiğini gösterdiğini söyledi. UNODC'nin Direktörü Antonio Maria Costa ise, bu akademiyi açmalarının iki ana nedeni bulunduğunu belirterek, "Akademi, yolsuzlukla mücadele, yolsuzluğu önleme ve değerlendirme kapasitesini güçlendirecektir" dedi.
Bu haber toplam 1060 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri